.

.

NTE Електроника NTE51 Силикон NPN Висок Напон Транзистори, со Голема Брзина се Префрлат, ДА-220 Случај, 700V Колектор–Emitter, 4А-Континуирано Колектор

NTE Електроника NTE51 Силикон NPN Висок Напон Транзистори, со Голема Брзина се Префрлат, ДА-220 Случај, 700V

мислење на клиентот:

DEN 193.20
Достапност
Во достапна форма

Пакет Димензии : 6.25 L x 0.25 H x 3.7 W (инчи).Пакет Тежина : 0.02 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел број : NTE51. На NTE51 е силикон NPN транзистори во TO220 тип конструиран за висок напон, висока–брзина моќ префрлување индуктивен кола каде да падне време е критична.Овој уред е особено погодна за 115 V и 220 V SWITCHMODE апликации како што се префрла регулатори, Инвертори, моторни контроли, електромагнетниот/реле возачи и девијации кола.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите