.

.

Дејтонскиот 6L015 Спојка,Крути Челик - 6L015

Дејтонскиот 6L015 Спојка,Крути Челик - 6L015

мислење на клиентот:

DEN 832.80
Достапност
Во достапна форма

Наменета за апликации во кои усогласување е критична, оваа еден-парче, set-завртка тип, крути вратило спојка помага во намалување на можноста за backlash.Тоа не се заклучи на вратило со затегнување легура првенство точка socket set завртки.Се одликува со поцинкувана челична конструкција за да помогне да се спротивстави на корозија во тешки индустриски средини.Спецификација : Објект - Цврсти Вратило Спојки : Цврсти Вратило Coupling Shaft Заклучување Тип - Спојки : 1 Парче Сет Screw System на Мерење : Inch Bore Кол. : 1/2"Материјал - Спојки : Steel Finish : Цинк Plated Outside Кол. : 1"вкупна Должина : 1-1/2"Со Keyway / Без Keyway : Со Keyway Screw Големина : 1/4"-28 Keyway Ширина : 1/8"Макс.Вртежен момент : 240 во.-lb.Max.ВРТЕЖИ во минута : 3500.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите