.

.

-10℃~80℃ Течни Нивото на Водата Сензор, MD-4510P,Вертикална Пластични Плови Прекинувач,110V Риба Резервоарот се Префрлите Течни Контролер, за Аквариум Пумпа за Контрола н?

-10℃~80℃ Течни Нивото на Водата Сензор, MD-4510P,Вертикална Пластични Плови Прекинувач,110V Риба Резервоарот

мислење на клиентот:

DEN 160.56
Достапност
Во достапна форма

Мала големина, едноставна жици, ниска потрошувачка на енергија.Силна анти-мешање со висока стабилност.Тоа, исто така, има не-токсични, отпорни на корозија карактеристики.Лесно да се инсталира, лесен за употреба, и долг животен век.Производот може да се користат во снабдувањето со вода, канализација и водно ниво автоматска контрола со голем број на пумпа за поддршка.Карактеристики : Мали димензии, едноставна жици, ниска потрошувачка на енергија.Силна анти-мешање со висока стабилност.Тоа, исто така, има не-токсични, отпорни на корозија карактеристики.Лесно да се инсталира, лесен за употреба, и долг животен век.Производот може да се користат во снабдувањето со вода, канализација и водно ниво автоматска контрола со голем број на пумпа за поддршка.Спецификација : Предмет Тип : Префрлете се во Течна Контролер Модел : MD-4510 PMaterial : Plastic Working Напон : 110 VWorking Струја : 3 AWorking Температура : -10℃~80℃Максимална Температура : 85℃Работен Притисок : 1 Mpa Max Притисок : 1 Mpa Total Кабел должина : Околу. 40cm / 15.7 inch Weight : Прибл. 14g / 0.5 oz Scope на примена : автомобилската, индустриска опрема, земјоделска опрема, апарати за домаќинство, итн.Пакет листа : 1 x Switch Течни Контролер .

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите