.

.

[2019 Нова Надградба]Сончев Земјата Светла,Најновите 10 LED Сончевиот Диск Светла Отворено Водоотпорен во Земјата Светла за Наводнување на Дворот Патио Пат Тревник Па

[2019 Нова Надградба]Сончев Земјата Светла,Најновите 10 LED Сончевиот Диск Светла Отворено Водоотпорен во Земјата

мислење на клиентот:

DEN 292.80
Достапност
Во достапна форма

☀ROCK-SOLID Направени овие отворено градина светла може да биде лесно да ги красат и додадете прекрасен сјај на вашиот патеката, пат, тротоарот и други области на вашиот тревник, дворот, патио, градина или цветните леи, па дури и за косење, влезот, патни, тротоарот, базен, кампот, морето риболов и рафтинг. ☀ИЗДРЖЛИВИ-СВЕТЛО Висок квалитет на КОМПЈУТЕР Светилка сенка со висока светлина трансмисија го оценувате го прави диск светлина излез ефекти се повеќе текстура.Зошто да го одберете тоа?Оваа Соларна земјата Светлина е водоотпорна отворено светлина која е погодна за наводнување на осветлување, тревник осветлување, патека осветлување, работа влезовите, и угостителски објекти.Тоа може да понуди поставен и декоративни сјај на оние области, додека обезбедува безбедност и видливост во текот на ноќта.Без жици значи лесна инсталација.И сонцето-напојува светлина го прави исклучително ниска одржување.Спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки челик и ABS Соларен панел моќност : 2 V/100m A капацитетот на Батеријата : 600m Ah Ni-МЗ батерии Објект големина : 12 * 13 cm / 4.5 * 5.1 во (D * H) Светилка тип : LED Работно време : целосна обвинет може да биде осветлување за 8-10 часа Предупредување Совети : 1.Позиција на вашата сончевата светлина производ во локацијата каде што може да бидат изложени на максимум на сончева светлина во текот на денот.Не се обиде да позиција на вашата сончевата светлина во место каде сончево зрачење е намалена, на пример,.под дрвја или грмушки. 2.Сончевиот диск светла автоматски се префрлува на ноќе преку вградениот сензор за светло.Овој сензор може да не работи ако светла се позиционирани на локација каде светлина паѓа на единицата за време на темно часа, e.г.од друга отворено светилка.Answer : ___________________________ Note : 1.Вклучување на прекинувачот копчето на предната страна пред употреба. 2.Ве молиме инсталирајте ја на место каде што може да добие повеќе сончева светлина во текот на денот. 3.Имајте на соларен панел чисти да се направи тоа и се наплаќа.Пакет се вклучени : 4 * 10 Led Соларна Земјата Светла.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите