.

.

На Hillman Група 47200 6-20-Инчен x 3/8-Инчен за Миење Главата Само за Дупчење Завртка, 1-Фунти

На Hillman Група 47200 6-20-Инчен x 3/8-Инчен за Миење Главата Само за Дупчење Завртка, 1-Фунти

мислење на клиентот:

DEN 375.36
Достапност
Во достапна форма

Авто-дупчење точка олеснува инсталација.Исто така познат како лист метални навртки.Челик/Цинк Позлатен.Производ Димензија : 4.6" x 2.4" x 3.6".Опис на производот Овие само-дупчење завртки се користи во дрво, fiberglass и метал и тие поседуваат ударна точка овозможување на тоа да се вежба во сопствената дупка во тенок мерач челик.Остри теми се создаде свој парење нишка кога drilled во материјалот.Без претходно drilled пилот дупки е потребно.Од Производителот на Овие само-дупчење завртки се користи во дрво, fiberglass и метал, и тие поседуваат ударна точка овозможување на тоа да се вежба во сопствената дупка во тенок мерач челик.Остри теми се создаде свој парење нишка кога drilled во материјалот.Без претходно drilled пилот дупки е потребно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите