.

.

Двоглед,за Возрасни, 20x50 Двоглед,Трајни & Јасно BAK4 Призма FMC Леќата Двоглед,HD Професионални Двоглед за Птицата Гледа,Отворено Спортски и Концерт

Двоглед,за Возрасни, 20x50 Двоглед,Трајни & Јасно BAK4 Призма FMC Леќата Двоглед,HD Професионални Двоглед за

мислење на клиентот:

DEN 251.76
Достапност
Во достапна форма

ПРОФЕСИОНАЛНИ ВИСОК НАПОЈУВА ДВОГЛЕД:зголемување 20x и 50mm цел објектив обезбедува широк агли на гледање од повеќе од 1000 метри.Совршен двоглед за патување,птицата гледа, концерти, фудбал,качување, пешачење, возење, гледајќи дивиот свет и сценографијата.HD ВИЗИЈА СО КВАЛИТЕТОТ ОПТИКА:Оваа HD двоглед е специјално дизајнирана со BAK-4 Призма и FMC филм леќа, кои ги минимизира загубата на светлината поради рефлексија и обезбедуваат посветла и појасна висок контраст слики.Тоа има ефект на ниско-светло за ноќно гледање, Тоа не може да се користи во сосема темна околина.ИЗДРЖЛИВИ, ВОДООТПОРЕН & НЕ се ЛИЗГА:Моќен двоглед е направен од гума-оклопни слој и кожа , која се осигура дека тие ќе останат цврсто во рацете, без ризик од лизгање и случајно паѓање и удобно да се одржи и да го користите.О-прстен запечатени оптика со магла-доказ слој го спречува влага, прашина и остатоци од добивање внатре во двоглед, кој гарантира тоа водоотпорен,шок-отпор, траен и обезбедува цврст стисок.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА ЗА ВОЗРАСНИ & ДЕЦА:Нашите HD двоглед совршено се вклопуваат возрасни и деца, тоа доаѓа со прилагодливи пресврт-up eyecups за удобно гледање со или без наочари.Виткање функција го прави двоглед лесно да се фокусираат и едноставно да се работи и да се добие јасна слика.ПОГОДЕН ЗА ГОЛЕМ БРОЈ НА АКТИВНОСТИ:Висок квалитет, висока моќност двоглед за различни активности, вклучително и концерти, фудбал, птица-гледање, лов и повеќе, ќе донесе повеќе забава во вашиот живот.На двоглед Погоден за сите членови на семејството, возрасни и деца, за активности на отворено како на пример, качување, планинарење, лов, концерт, на фудбалски натпревар, гледајќи дивиот свет и сценографијата.Висока дефиниција сите-оптичко стакло леќи и 20mm големи eyepieces се обезбеди светли, јасни слики и пошироко поле на гледање.На двоглед се цврсто фиксирани во neckband, но тие исто така може да бидат отстранети и reinstalled во секунди.На двоглед се цврсто фиксирани во neckband, но тие исто така може да бидат отстранети и reinstalled во секунди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите