.

.

Домашно милениче Третира Мувла, Повеќенаменски Обновливи Куче Бисквити за Печење Храна Одделение за Бонбони за Чоколадо

Домашно милениче Третира Мувла, Повеќенаменски Обновливи Куче Бисквити за Печење Храна Одделение за Бонбони

мислење на клиентот:

DEN 1893.60
Достапност
Во достапна форма

Висока Температура Отпор : се направени од храна одделение за безбедност на силикон, со топлина отпорни на температура спектар на -40°F до 230°С, и може да се користи во печки и замрзнувачи.Симпатична : мувла е дизајниран со мали риби форма, и на изглед е повеќе слатки, кои се предизвикува интерес на домашни миленици, да јадат овошје.Rollable : Супер меки, може да се стркала, да се зачува простор, и лесно може да се чуваат било каде, како што кујната кабинети или на други места.Лесен за Чистење : Миење со рака со мала количина на вода и или да ја стави во машина за миење садови, лесен за одржување и чистење, еднократно.Мулти Цел : Тоа може да се користи како DIY колачиња и закуски за домашни миленици, тоа е повеќе хранливи и внимателен, и исто така, може да се користи за чоколадо, желе, бонбони, итн, лесно да се направи.Функција : 1. Висока Температура Отпор : се направени од храна одделение за безбедност на силикон, со топлина отпорни на температура спектар на -40°F до 230°С, и може да се користи во печки и замрзнувачи.2. Rollable : Супер меки, може да се стркала, да се зачува простор, и лесно може да се чуваат било каде, како што кујната кабинети или на други места.3. Лесен за Чистење : Миење со рака со мала количина на вода и или да ја стави во машина за миење садови, лесен за одржување и чистење, еднократно.4. Мулти Цел : Тоа може да се користи како DIY колачиња и закуски за домашни миленици, тоа е повеќе хранливи и внимателен, и исто така, може да се користи за чоколадо, желе, бонбони, итн, лесно да се направи.5. Симпатична : мувла е дизајниран со мали риби форма, и на изглед е повеќе слатки, кои се предизвикува интерес на домашни миленици, да јадат овошје.Спецификација : Предмет Тип : Печење Mold Material : Silicone Single Дупка Големина : Прибл. 2.5 x 1.3 x 0.6 cm / 1 x 0.5 x 0.2 in Number на Печење Дупки : 112 Holes Usage : Пет Колачиња Снек Одлуки Мувла Пакет Листа : 1 x Mould Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи некои грешки.

Клучни карактеристики

Item Type:
Baking Mold
Material:
Silicone
Single Hole Size:
Approx. 2.5 x 1.3 x 0.6cm / 1 x 0.5 x 0.2in
Number of Baking Holes:
112 Holes
Usage:
Pet Cookies Snack Making Mould
Package List:
1 x Mould :
Manual measurement, please allow some errors. :

Им се допаѓа и на купувачите