.

.

Kastar 4ack EN-EL12 Замена на Батеријата Цемент за Nikon Coolpix S6300, Coolpix S8000, Coolpix S8100, Coolpix S8200, Coolpix S9050, Coolpix S9100, Coolpix S9200, Coolpix S9300, Coolpix S9400 Камера

Kastar 4ack EN-EL12 Замена на Батеријата Цемент за Nikon Coolpix S6300, Coolpix S8000, Coolpix S8100, Coolpix

мислење на клиентот:

DEN 335.76
Достапност
Во достапна форма

Висок Капацитет : Kastar супер висок капацитет на батеријата ќе енергија на вашата камера за многу подолго.Спецификација : Батерија Тип : Литиум-јонска; Батеријата Напон : 3.7 V; Капацитетот на Батеријата : 1200m Ah.Безбедно да се Користи : Kastar литиум-јонска батерија клетки ги исполнува UL1642 & CE стандарди за безбедност за да се обезбеди дека вашата батерија пакет ќе биде безбедно да се користи како замена за вашиот апарат.Доаѓа со изградена-во текот-бесплатно, над-испуштање, во текот-напон, над-струја, и над-греење заштита коло.Заштедите Пари и Време : не поминуваат премногу време и пари на честа брендови со низок квалитет замена.Со нашиот долг рок време и заштита карактеристики, вашиот циклус на живот, исто така, ќе биде подобрен, бидејќи ќе добиете квалитетен производ за вашата камера.Пакетот Вклучува : 4-Pack Батерии.Топло Потсетник : Може да го користите "Ctrl" + "F" лесно може да го најдете вашиот модели 1. Компатибилен со батерија модели : Nikon EN-EL12 ENEL12 2. Компатибилен со полнач модели : Nikon МЗ-65 МЗ-65 P 3. Компатибилен со камера модели : Nikon Coolpix A900 Nikon Coolpix A1000 Nikon Coolpix B600 Nikon Coolpix W300 Nikon Coolpix AW100 Nikon Coolpix AW100s Nikon Coolpix AW110 Nikon Coolpix AW110s Nikon Coolpix AW120 Nikon Coolpix AW120s Nikon Coolpix AW130 Nikon Coolpix AW130s Nikon Coolpix P300 Nikon Coolpix P310 Nikon Coolpix P330 Nikon Coolpix P340 Nikon Coolpix S31 Nikon Coolpix S70 Nikon Coolpix S610 Nikon Coolpix S620 Nikon Coolpix S630 Nikon Coolpix S640 Nikon Coolpix S710 Nikon Coolpix S800c Nikon Coolpix S1000pj Nikon Coolpix S1100pj Nikon Coolpix S1200pj Nikon Coolpix S6000 Nikon Coolpix S6100 Nikon Coolpix S6150 Nikon Coolpix S6200 Nikon Coolpix S6300 Nikon Coolpix S8000 Nikon Coolpix S8100 Nikon Coolpix S8200 Nikon Coolpix S9050 Nikon Coolpix S9100 Nikon Coolpix S9200 Nikon Coolpix S9300 Nikon Coolpix S9400 Nikon Coolpix S9500 Nikon Coolpix S9600 Nikon Coolpix S9700 Nikon Coolpix S9700s Nikon Coolpix S9900 Nikon Coolpix S9900s Nikon Key Mission 170 Nikon Key Mission 360.

Клучни карактеристики

Battery Type:
Lithium-ion; Battery Voltage

Им се допаѓа и на купувачите