.

.

Мобилен Цврста Состојба Диск, Цврста Состојба Диск Силна Компатибилност ECC Интелигентни Корекција на Грешка Висока Брзина на Пренос за Десктоп за Лаптоп(#1)

Мобилен Цврста Состојба Диск, Цврста Состојба Диск Силна Компатибилност ECC Интелигентни Корекција на Грешка

мислење на клиентот:

DEN 1720.80
Достапност
Во достапна форма

Погоден за OS X за XP за Победа за 7 и 8 за 10 систем, можете да направите резервна копија едноставно влечење и пуштање.Мали паметни, пренослив хард диск, лесен за носење и чување во секој џеб или пакет.Совршен хард диск за лаптоп или КОМПЈУТЕР, можете автоматски да го идентификуваат вашиот компјутер, не софтвер.Настава Поддршка ТРИМ Исклучете го Избришете Известувањето и ECC Интелигентни Корекција.Обезбеди голем десктоп простор за складирање на фотографии, филмови, музика, итн., многу погодни за употреба во дом, канцеларија или соба.Функција : 1. Погоден за OS X за XP за Победа за 7 и 8 за 10 систем, можете да направите резервна копија едноставно влечење и dropping2. Совршен хард диск за лаптоп или КОМПЈУТЕР, можете автоматски да го идентификуваат вашиот компјутер, не software3. Обезбеди голем десктоп простор за складирање на фотографии, филмови, музика, итн., многу погодни за употреба во дом, канцеларија или bedroom4. Настава Поддршка ТРИМ Исклучете го Избришете Известувањето и ECC Интелигентни Correction5. Мали паметни, пренослив хард диск, лесен за носење и чување во секој џеб или package How да се Користат : 1. Отворете компјутер шасија и да се најде на неактивен SATA интерфејс на матичната плоча по должината на линијата на компјутер матична плоча.2. Безбеден вашиот хард диск на вашиот компјутер хард диск заградата.3. Поврзете го SATA интерфејс кабелот за напојување на вашиот компјутер матична плоча на SATA интерфејс на вашиот хард диск.На SATA линија поврзан со друг SSD диск е исто така поврзан на хард диск.Конечно, поврзување на овој кабел за матичната плоча. 4. Откако заврши жица за поврзување, исклучување на шасија. 5. Инсталирате системот (мора да биде инсталиран внатрешно пред да можете да го користите за прв пат) 6. Ако користите SSD како надворешен мобилни складирање, мора да се подготви џемпери од SATA во USB.Спецификација : Предмет Тип : Мобилен Цврста Состојба&n.

Клучни карактеристики

Item Type:
Mobile Solid State&n

Им се допаѓа и на купувачите