.

.

Siemens 22BUC32AD Тешки Моторни Стартер, Наназад, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен Тип, 3 Фаза, 3 Пол, Големина 00, 3 до 12A Преоптоварување Опсег, 208VAC ?

Siemens 22BUC32AD Тешки Моторни Стартер, Наназад, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен

мислење на клиентот:

DEN 1404.00
Достапност
Во достапна форма

Солиден Индустриски Дизајн со Големи Сребрени Кадмиум Контакти.Цврста Состојба Заштита од Преоптоварување (Избор на Патување Класа 5, 10, 20 или 30 години).Dual Напон, Двојна Фреквенција Калеми (50/60 Hz).Гравитацијата Осипување за дополнителна Сигурност.УЛ Наведени, АДС Уверение.Siemens Класа 22 Обратен Тешки Почеток Наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphaser мотори.Сите Siemens Тешки контроли во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации. 22 BUC32 AD : Наназад motor starter, Големина 00, Три фаза полн напон, Цврст-држава преоптоварување реле, засилувач спектар 3-12a, 208 VAC 60 HZ калем, Не-комбинација тип, Комплет тип (отвори), Без куќиште ЗАБЕЛЕШКА : е само Овластен Продавач на Пазарот за овој производ Тешки почеток се наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphase мотори.Овие контроли се достапни во NEMA Големини 00 преку 8. Сите Siemens Тешки контроли, вклучувајќи ја и нашата популарна Половина Големини се во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.Сите стартери се доставени со НЕ држи блокирам дека во врска со соодветен пилот уредот ќе се обезбеди низок напон заштита или ослободување.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации.Дополнително, Siemens нуди три ексклузивни Половина Големини; 13⁄4, 21⁄2 и 31⁄2. Половина Големина на почеток функција сите солиден учинок карактеристики на нашите NEMA оценет стартер големини, но се fractionally големина на повеќе тесно се совпаѓаат со вашето точно моторни оценка.Како резултат на тоа, значителни економски заштеди се направени можно без да се жртвува сигурност да очекуваме од тешки стартер.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите