.

.

Osprey Raptor 10 Мажи е Велосипед Хидратација Ранец

Osprey Raptor 10 Мажи е Велосипед Хидратација Ранец

мислење на клиентот:

DEN 3357.60
Достапност
Во достапна форма

Посветен хидратација оддел со вклучени BPA-free Хидраулика LT 2.5 L резервоар со Hydrapak.Магнетни sternum рака залак вентил прилог.Lid Lock велосипед шлем прилог.Zippered, нула-слободен коса црта џеб за очила за сонце и се водат мрежа zippered hipbelt џебови.Посветен на долниот на преградата има вклучен roll-up алатка торбичка да се организира велосипед tools.Blinker светлина прилог и рефлексивни patch за безбедност.На Osprey Raptor 10 е премиум планински велосипед пакет со карактеристики кои ти ги движат на патеката.Патеката може да биде груб, но вашиот пакет ќе носат тесна благодарение на Ospreys Bio Stretch темперамент и hipbelt дека удобно connect пакет за вашето тело.3,0 Литарски Хидраулика Резервоарот намалува течни движење за зголемување на пакет стабилност со голема брзина.На хидратација ракавот е zippered за удобен refills и на цревото правци над десното рамо, рака на sternum рака каде што подлога со магнетен диск за on-the-fly пристап до залак вентил.Главната преграда е достапен преку предниот дел на патент панел.Има еден водат мрежа предниот џеб за stashing слој на дното на голема искачи, zippered hipbelt џебови за да се задржи телефон или други скапоцености безбедна, и посебно нула-free " очила со џеб за да ги заштитите вашите нијанси.На Lid Lock шлем носат систем ви дава место да се обезбеди вашите шлем, кога сте надвор од велосипед.Ако имате механички проблеми на патеката, а се тркалаат алатка торбичка обезбедува организиран пристап за брза trailside поправки.Има еден blinker светлина прилог точка и рефлексивни закрпи за ноќно видливост.На Raptor 10 е премиум пакет што го носи тоа сите, без мерење на вас долу.Со крилести рамо ремени кои се обликуваат во форма во која се наоѓате кога ќе се постигне за вашиот handlebars—испорачуваат супериорна стабилност.Air Scape суспензија рамномерно дистрибуира тежина и мрежа покриени со пена backpanel остава добро вентилирани.Вклучен 2.5-литарски резервоар слајдови во свој посветен на преградата и друг посветен простор во подножјето на пакет куќи Алатка се Тркалаат за вашиот мини-пумпа и алатки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите