.

.

PA12 Филамент 1.75 mm 3D Печатач со Вжарено 1KG 2.2 LBS Најлон 12 Печатење со Вжарено за 3D Печатач, Висока Температура Отпор, Високата Жилавост, Ниската Апсорпција на Вода-Црна (

PA12 Филамент 1.75 mm 3D Печатач со Вжарено 1KG 2.2 LBS Најлон 12 Печатење со Вжарено за 3D Печатач, Висока

мислење на клиентот:

DEN 2210.40
Достапност
Во достапна форма

Ниска апсорпција на вода, добра отпорност на влага, димензионална стабилност.Висока температура отпорни, топлина нарушување на температура од 100°C, погодна за печатење температура отпорни делови.Одличен само-подмачкување и силна отпорност на абење, погодна за печатење механички брзини.Висока цврстина и отпорност, до 165% издолжување на пауза, погодна за печатење трајни дела.Добро замор отпор, да се подобри отпорноста на печатени делови на замор пукнатини.Функција вовед : најлонска материјал со PA12 како база материјал.Жици и печатени делови се тешки, носат-отпорни, имаат ниско апсорпција на вода, лесно да ја испечатите, и се ригидно од општа најлон материјали.PA12 е ретка најлон производ, кој има одлични printability и механички својства во исто време.Печатените дела може да се користи како општа најлон 12 или најлон 6 делови.Апликацијата field It се препорачува да се користат во машини, автомобили, aerospace, електрични и електронски, стоки за широка потрошувачка и на други полиња.PA12 е одлична замор отпор и тежина може да се задоволат потребите на workpieces со високи механички својства.Перформанси параметри : се Топи индекс : 55.64 (270°C/2.16 kg)Густина : 1.012 g/cm3 Izod notched влијание сила : 10.14 кј/m2 Tensile сила : 50.81 MPa Elongation на пауза : 165.41%Свиткување сила : 47.27 MPa Flexural modulus : 659.49 MPa Heat нарушување температура : 100°CPrinting : се Препорачува печатење на температура 260-290°CPlatform температура : 70-90°CFan : 0%брзина на Печатење : 40-100mm/s Precautions : PA12 треба да бидат суви пред печатење (70°C/> 12 H) за да се постигне најдобар печатење ефект.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите