.

.

Нерѓосувачки Челик Помине Nipper Cuticle Тример Ножици Помине Clipper Помине Clipper Машина Помине Алатки за Педикир Маникир

Нерѓосувачки Челик Помине Nipper Cuticle Тример Ножици Помине Clipper Помине Clipper Машина Помине Алатки за

мислење на клиентот:

DEN 278.16
Достапност
Во достапна форма

➤Cuticle nippers се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик, ќе не ' рѓа, може да се задржи острината за долго време, и може да се намали совршено со секој клик. ➤Дизајнот на конкавна не се лизга рачка овозможува полесно да користите и специјални мазна сечилото совршено се скратува на рабовите на ноктите и создава убави нокти линии. ➤Тоа може да се користи за да се намали мртвите кожата, ноктите жлебови, дебели ноктите, paronychia, итн.Во комбинација со традиционалните помине clippers, најтешките ноктите може да се намали лесно. ➤Помине clippers со здрав цинк легура од не ' рѓосувачки челик прецизност ножеви и не се лизга барови, овие нокти clippers спречи виткање и лизгање проблеми. ➤Идеален за секојдневна употреба, погоден за нокти салони, ноктите studios, за домашна употреба.Карактеристики : 1. Овој производ е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик што го прави повеќе издржливи и животната средина. 2. Дизајнот на конкавна не се лизга справи го прави повеќе лесен и удобен за употреба и тоа е исто така лесно да се чисти. 3. Тоа може да се користи за да се намали мртвите кожата, ноктите каналите, дебели и цврсти нокти, paronychia и leuconychia и така натаму. 4. Оваа помине clipper комбинира ножици со традиционалните помине clippers, што го прави намали најтешките ноктите лесно. 5. Тоа е погоден за професионални салон употреба или домашна употреба и совршен за чување на вашите нокти во потрага чисти и мазни.Спецификации : Тип на : Нерѓосувачки Челик Помине Clipper Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Боја : Како што е прикажано на слики Тежина : околу. 66g Вкупна Должина : околу. 12.3 cm / 4.8" Вилицата Должина : околу. 2cm / 0.8" Ширина Помеѓу Дршката : прибл. 5.4 cm / 2.1" Погоден За : Возрасни Пакет се Вклучени : 1 x Помине Clipper Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Ве молиме да бидете внимателни кога се користи производот, особено остри врв. 3. Чувајте го надвор од дофат на деца и да се избегне места кои се влажни и вода. 4. Чистење на residuals по употребата секое време. 5. Пред средување на ноктите, ве молиме да се впие нозете во топла вода за 10 до 20 минути, така што нозете да стане мека што е погодно да се намали на ноктите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите