.

.

Власта да Престане KC2154-36 Z36 Камион & Забавува Предните и Задните Caliper Комплет-Drilled/Дупчиња Кочница Rotors, Јаглерод-Керамички Влакна накладките, Дебеломер

Власта да Престане KC2154-36 Z36 Камион & Забавува Предните и Задните Caliper Комплет-Drilled/Дупчиња Кочница

мислење на клиентот:

DEN 14063.76
Достапност
Во достапна форма

Компонентите се Конструирани да се справи со стресот на влечење, влечни, Планински возење, и го крена камиони.Прашина Слободни сопирање Перформанси.Z36 Карбонски Влакна Керамички формула обезбедува екстремни сопирање перформанси бара од страна на вашиот камион или 4x4. Премија од не ' рѓосувачки челик shims обезбеди подобро дисипација на топлина за да се подобри запирање на моќ со речиси никаква бучава.Drilled и дупчиња rotors чувајте ги вашите сопирачки кул, дури и во најекстремните услови.Стил : Rotors + Влошки + Дебеломер Моќ Запре кочница колекции вклучува предни и задни сет на крстот-drilled и дупчиња rotors, црвениот прав обложени кочница дебеломер и Z36 екстремни перформанси Јаглерод-Влакна Исполнет керамички влошки.Моќта Запре кочница комплет нуди повеќе подлога залак од други водечки брендови без бучава и прашина.Не само на сопирачката rotors и дебеломер изгледаат одлично зад акции или сопствени тркала, тие се изврши подобро од акции, како и!Секој caliper е стручно remanufactured, подмачкани, и притисок тестирани во нашите Чикаго, ИЛ објект.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите