.

.

1/4 Инчи Воздух Прилагодување Регулатор на Вентил со Мерач на Притисок и Вода Стапица Филтер, 2 Пакети, Масло Сепаратор Вода Регулатор на Притисок Воздушниот Компрес

1/4 Инчи Воздух Прилагодување Регулатор на Вентил со Мерач на Притисок и Вода Стапица Филтер, 2 Пакети, Масло

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

Мали интеграција : ќе добиете 3 пакети на воздухот прилагодување регулаторот вентили, секој вклучувајќи 3 делови, кои се црна дел за воздух регулатори на притисок, сина дел за вода, филтер и последниот дел за нерѓосувачки челик адаптер.Одделување на нечистотии : транспарентна филтер сад овозможува визуелна инспекција на акумулираната вода и може да се филтрира воздухот цврсти остатоци преку пролет натоварено вентил на дното, како што цевка скала, рѓа, кондензација од авиокомпании.Имајте paintwork чисти : воздух влезот мерење 1/4 инчи и на целокупната должина на 5.9 инчен, воздушниот компресор вода сепаратор колекции се вклопуваат во бојата пиштол и воздушниот компресор за да се спречи вода, нафта и нечистотии од загадувачките вашата слика работа.Безбедна и практична настава : со регулатор на притисок, што може да се види алатка за работа под притисок и јасно; На запечатување лента може да се примени на тема дел за убаво спречување на истекување на воздух; Чистење на воздухот минува низ пневматски алатки може да се прошири алатка животен век до некој степен.Широк апликации : воздух прилагодување регулаторот вентил е погоден за повеќето спреј алатки и авио-превозниците, како што спреј бои пиштол, воздушен притисок почиста, авиокомпанија, фен и така натаму, што може да се применува како компактен филтер за воздух спреј пушки.Игран : Лесно за дренажа : вода сепаратор вклучува кондензација на испуштање на вентил со вграден притисни копче за лесно чистење, едноставно притискање на мозоци вентил за ослободување на останатите вода, нафта и валкани остатоци во внатрешноста, заштеда на време и напор за чистење и одржување на долгорочни живот на вода регулатор на притисок.Лесен и практичен : јасно внатрешно филтер за воздух е направен од пластика и алуминиум, ' рѓа доказ и лесен за инсталирање на голем број на воздухот алатки, кои ќе не предизвика никаков товар за вас, едноставен и лесен да се одржи.Карактеристики : Материјал : алуминиум легура, од не ' рѓосувачки челик и пластични Големина : Воздух влезот : 1/4 инчи Мерач : 2.2 x x 2.7 2.8 инчи Филтер : 4.1 x 2.1 x 2.0 инчен Работен притисок : 0-0.7 mpa Пакет тежина : околу 0.47 lb Боја : како што е прикажано на слики Количина : 2 пакети Пакет вклучува : 2 x Воздушен притисок регулаторот 2 x Во линија вода стапица филтер 2 x Нерѓосувачки челик адаптер Белешки : ве Молиме овозможи мало отстапување се должи на рачно мерење.Ве молиме овозможи мало боја разлики поради различни монитори.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите