.

.

ЕНА Сет од 4 Директни Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Тојота Pontiac е корола Атмосфера L4 1.8 L Замена за UF-247 UF-315 C1249

ЕНА Сет од 4 Директни Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Тојота Pontiac е корола Атмосфера L4 1.8 L Замена

мислење на клиентот:

DEN 1175.76
Достапност
Во достапна форма

Палење Серпентина Пакети се конструирани за оригинална опрема и замена на апликации.Секоја компонента или натпревари или се подобрува на OE дизајн за да се обезбеди брза и лесна инсталација со супериорни перформанси и сигурност.Го намалува заедничко палење серпентина прашања, како што се; не/тешко да почне, долго чудак време, misfires, недостаток на енергија, во согласност пренос смени, искра plug fouling, предвремено каталитички конвертор неуспех, слаба економичност на горивото, проверете мотор светлина осветлување.Дизајниран и произведен да работат сигурно под сите услови на работење и во текот на целиот мотор брзина спектар за врв перформансите на моторот.производи се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации во форма, одговара и функција. 1 Година Ограничена Гаранција - ве Молиме да користите внесете го вашето возило во вашата Гаража погоре за да ја видите ако овој дел е компатибилен со вашето возило. 2000-2002 Chevrolet Prizm База 1.8 L L4. 2000-2002 Chevrolet Prizm LSi 1.8 L L4. 2003-2006 Pontiac Атмосфера База 1.8 L L4. 2000-2005 Тојота Celica GT 1.8 L L4. 2000-2008 г. Тојота е корола CE 1.8 L L4. 2000-2008 г. Тојота е корола ЛЕ 1.8 L L4. 2000 Тојота е корола ПЕТ 1.8 L L4. 2000 Тојота е корола ПЕТ 1.8 L L4 20. 2001-2008 Тојота Е Корола S 1.8 L L4. 2008 Тојота Е Корола S 1.8 L L4. 2003-2008 Тојота Матрица База 1.8 L L4. 2003-2008 Тојота Матрица XR 1.8 L L4. 2000-2005 Тојота MR2 Spyder 1.8 L L4. Се елиминира misfire.Директна замена во возило.Издржлив како што тие доаѓаат.Лесна Инсталација.Нарачана за патот.Одговара OE-технолошка опрема со леснотија.Тестирани во вистински животни ситуации.Повеќето калеми дојде пред-подмачкан. 2000-2002 Chevrolet Prizm База 1.8 L L42000-2002 Chevrolet Prizm LSi 1.8 L L42003-2006 Pontiac Атмосфера База 1.8 L L4. Answer : ___________________________ NOTE : НЕ ОДГОВАРА Pontiac АТМОСФЕРА GT SUBMODEL. 2000-2005 Тојота Celica GT 1.8 L L4. Answer : ___________________________ NOTE : НЕ ОДГОВАРА на Тојота Celica GTS SUBMODEL. 2000-2008 г. Тојота е корола CE 1.8 L L42000-2008 Тојота е корола ЛЕ 1.8 L L42000 Тојота е корола ПЕТ 1.8 L L42000 Тојота е корола ПЕТ 1.8 L L4 202001-2008 Тојота е корола S 1.8 L L4. Answer : ___________________________ NOTE : НЕ ОДГОВАРА на Тојота е корола XRS SUBMODEL. 2008 Тојота е корола S 1.8 L L42003-2008 Тојота Матрица База 1.8 L L42003-2008 Тојота Матрица XR 1.8 L L4. Answer : ___________________________ NOTE : НЕ ОДГОВАРА на Тојота Матрица XRS SUBMODEL. 2000-2005 Тојота MR2 Spyder 1.8 L L4.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите