.

.

Г-дин Замрзнување за Автомобил AC Повторно Полнење и Течење Sealer со r134a Ладилни и Безжични Дигитален Сензор на Температура - Надополнување на Вашиот Автомобил AC Систе

Г-дин Замрзнување за Автомобил AC Повторно Полнење и Течење Sealer со r134a Ладилни и Безжични Дигитален Сензор

мислење на клиентот:

DEN 304.80
Достапност
Во достапна форма

ДОБИЕТЕ ЛАДЕН ВОЗДУХ ВО МИНУТИ со овој r134a автомобил клима уред revitalizer - се Избегнат непријатности, високите трошоци и губење на транспорт на поправка на дилер или механичар.Произведени во САД.БЕЗЖИЧНА ДИГИТАЛЕН ТЕРМОМЕТАР И ПРИКАЖЕТЕ го прави полнење на батеријата на вашиот автомобил едноставно и брзо - не мора да биде A/C про за безбедно да го користите нашиот автомобил клима уред повторно полнење дома.НА Г-дин ЗАМРЗНУВАЊЕ за РАЗЛИКА - Г-дин Замрзнување користи Accufill технологија за мерење на температурата на воздухот доаѓа од вашиот отвори, а не под притисок на вашиот систем, на кои може да се разликуваат од возило со возило.Едноставно да се пополни вашиот систем се додека не стигнат до целта температура со користење на нашите лесно да се следат како-да инструкции.R134 A RECHARGER, ЛУБРИКАНТ, И ТЕЧЕЊЕ SEALER, СИТЕ ВО ЕДЕН - Г-дин Замрзнување клима уред Revitalizer r134a ладилни содржи лубрикант и пломби за мали протекување, помагајќи ти да се добие ЛАДЕН ВОЗДУХ БРЗО.БЕЗ ДОПОЛНИТЕЛНИ АЛАТКИ ПОТРЕБНИ - освен заштитна опрема како што се очила и капа, не постојат посебни алатки потребни за да ја дополните вашиот A/C систем со Господин Замрзнување.Боја може да се разликуваат од тие на сликата.Безжични дигитални монитор.Лесно брзо спојка.Безжична пропустливи сензор.Smart-зафат активирањето.Г-дин.Замрзнување е за автомобили и користи Accu Fill Технологија за мерење на температурата доаѓа од вашиот автомобил отвори додека сте пополнување.Дигиталниот пропустливи температура на екранот ви овозможува брзо и лесно да се определи и да се постигне оптималната целна пропустливи температури да ја добиете вашата AC дува ладно повторно.Покрај тоа, Господин Замрзнување содржи лубрикант и течење sealer да им помогне на подмачкување и печат на вашиот систем се осигура дека вашиот AC останува на врвот перформанси.Мерки температура за разлика од традиционалниот начин на мерење на притисок Лесен за употреба.Кул воздухот во 10 - 20 минути.Повеќе точни и полесно да го контролираат пополни резултира во помалку преполнување Работи на повеќето автомобили Содржи течење sealer т печат сите протекување.ЦЕЛТА НА ПРОПУСТЛИВИ ТЕМПЕРАТУРА Е -17ºF ДА -23ºF СОБНА ТЕМПЕРАТУРА.На Пример, Ако надвор од temp е 80°С, целни екранот temp треба да се прочита меѓу 57°F до 63°F која е -17°F или -23°F подолу надвор темп.НЕ ПРЕПОЛНУВАЊЕ.Кога се близу целната темп, задолжен полека.Дајте му на вашиот систем малку време и проверете ја температурата мерач против температурата надвор пред додавање на уште еден излив на вашиот систем.Чувајте ги подалеку од директна сончева светлина и други извори на топлина.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : НЕ се поврзете брз спојка на висока страна услуга порта или било a/c систем со притисок повисоки од 170 PSIG.Содржината под притисок.НЕ намерно се пропустливи ладилни во атмосферата.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Содржи : 12 мл.R-134a Ладилни(1, 1, 1, 2 Tetrafluoroethane, КУД #811-97-2) & 2 мл.на синтетички лубрикант подобрувач со течење sealer.Може да пукна загрева.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите