.

.

Тоа е Само - од Витално значење Глутен од Пченица Брашно, Високо Протеинска, Направи Seitan, Ниски Хидрати Леб, 20oz

Тоа е Само - од Витално значење Глутен од Пченица Брашно, Високо Протеинска, Направи Seitan, Ниски Хидрати Леб,

мислење на клиентот:

DEN 359.04
Достапност
Во достапна форма

Извори од Канада.Спакуван во САД.Висок протеини од пченица брашно.Направи јадат месо замена seitan.Од витално значење Глутен од Пченица е природен протеин се најде во пченица и дефинитивно не глутен слободни.Подобри текстурата и еластичноста на тесто со додавање 1/2 tbsp по 1 чаша брашно.Се користи за да се направи јадат месо замена познат како Seitan.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите