.

.

MagnaFlow Мачка-Назад Перформанси Издувниот Систем 16679 Улична Серија, од не ' Рѓосувачки Челик 2.5 во Главниот Цевки, Еден Возач Страна Задниот Излез, Полиран Финиш 4in Изду

MagnaFlow Мачка-Назад Перформанси Издувниот Систем 16679 Улична Серија, од не ' Рѓосувачки Челик 2.5 во Главниот

мислење на клиентот:

DEN 935.76
Достапност
Во достапна форма

УМЕРЕНА ЗВУК/УЛИЦА СЕРИЈА - Улица Серија перформанси исцрпува се дизајнирани за да се зголеми моќта и надворешен звук на вашето возило без да се жртвува удобно внатрешни работи нивоата на бучава.Брз проток mandrel свиткани цевки со поголем или повеќе директно преку mufflers намали издувните ограничување и овозможуваат дека Magna Flow перформанси на ѕвонење без овации racecar нивоа на внимание.Специјално дизајнирани за 2007-2010 Ford Explorer Sport Trac.МАЧКА-НАЗАД ПЕРФОРМАНСИ - Екстензивно тестирање и dyno-докажано моќ направи оваа издувните навистина развиен за управувано.Тој е дизајниран да го заменитре оригиналниот издувните компоненти по каталитички конвертор.Овие системи се 50-правна држава и со цел да се оптимизира моќ врз основа на фабриката калибрација.ГРОМ-ЗА ИНСТАЛАЦИЈА - Magna Flow користи state-of-the-art 3 D скенирање технологија за време на истражувањето и развојот процес за да се обезбеди дека ова издувниот систем ќе одговара и го надмине оригиналната опрема.Прецизност ЦПУ роботски производство и mandrel свиткани цевки дозволи за кавга-бесплатно топ-на инсталација.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ИЗВЕДБА - Високо отпорен на корозија, од не ' Рѓосувачки Челик изградба инкорпорирање на прецизност ЦПУ роботски производство за квалитет fitment и долговечност.Изградена за да биде на издувни гасови што трае животниот век на вашето возило.ОГРАНИЧЕН ЖИВОТ ИЗГРАДБА ГАРАНЦИЈА Перформанси што трае.Уживајте во грижете се-слободен сопственост знаејќи дека сте поддржани од страна на Magna Flow е ограничен живот изградба гаранција.Magnaflow Нерѓосувачки Челик 2.5 инчен Една Мачка-Назад Издувниот Систем вртежите на топлина, назад притисок, како и подобрување на издувните чистење на улиците за висока моќ и перформанси на моторот.Тоа е произведен од тешки-должност не ' рѓосувачки челик и функција 2.5 инчен цевка.Оваа издувниот систем е поддржан од страна на доживотна гаранција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите