.

.

Graco Inc. 243011 SG2 Спреј Пиштол

Graco Inc. 243011 SG2 Спреј Пиштол

мислење на клиентот:

DEN 2551.92
Достапност
Во достапна форма

Палец ангажирани за безбедноста за заклучување овозможува да го заклучите се справи кога не прскање за безбедност.Максимална оперативен притисок од 3,600 PSI.Заменливи во справи со боја филтер ги намалува совет затнување и ја подобрува заврши.Заменливи пиштол игла држи одржување едноставна.За користење со Магнум и Graco боја распрскувачи.Идеален за сопствениците на куќи и DIYer е за прскање на различни премази вклучувајќи primers, дамки, лакови и латекс.Опис на производот Graco е спреј пиштоли се дизајнирани да ја испорача перформанси, се со најдолго трае и најсигурни спреј пиштоли на пазарот.Премиум, лесни, алуминиум спреј пиштоли со ергономски дизајн и лесен за употреба карактеристики за удобно прскање.Вклучува RAC IV 515 Спреј Совет, 50 мрежа пиштол филтер и RAC IV Рака-Тесни Гарда.Целосен 4-прст активирањето со светлина, мазна се повлече дава контрола и удобност.Од Производителот Graco - Брендот користи од страна на Добрите.Без разлика дали сте на викенд воин, сериозна DIY, ентузијаст, а handyman или ремоделирање изведувачот или слика професионални, Graco го прави идеален airless опрема за прскање за да се задоволат вашите потреби.Дали ви се само почетна надвор или движење нагоре, изберете Магнум или Graco модел да ви помогне да се справи со вашата работа со леснотија.Без разлика што сте сликарство—целиот куќи, соби, магацините или огради—Graco ви се покриени!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите