.

.

Serundo Авто 9006 LED Магла Светилки, HB4 LED Магла Светилки, Екстремно Светла Дење Работи Светла светилки drl Светилки Замена за 12V 24V Автомобили, Камиони (Пакување од 2) , 6500K Xenon

Serundo Авто 9006 LED Магла Светилки, HB4 LED Магла Светилки, Екстремно Светла Дење Работи Светла светилки drl

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

【300% Осветленост】На 9006 LED сијалица опремени со 27 високо-моќ Чипови, Проекција објектив за подобро фокусирање светлина ефект, 360 степени зрак агол за максимална светлина на производството и понатаму осветлување далечина.Работна моќност : 5 W, Напон : 9-30 V, Лумен : 600 LM/PC, Водоотпорен IP67, Боја : 6000 K Xenon Бела. 【99% Компатибилност】 9006/HB4. Може да се користи како дење работи светла и светла за магла( Не одговара фарови, нема висок/низок зрак функција) ве Молиме да го проверите оригиналот светилки големина и прирачникот за сопственикот потврди кој модел ќе треба пред купување. 【Во текот 50,000-час животниот век】На HB4 led светилки изградена-во интелигентни IC возачот обезбедува стабилна сегашните и краток спој заштита.Авијација алуминиум домување се обезбедува подобро дисипација на топлина.Постојан работен тековната со користење на secure температура прави светилки имаат подолг животен век до 50000 часа. 【8-Минути Лесна Инсталација】На 9006 led магла светилки има не-поларитетот дизајн, Plug and play 1 : 1 дизајн со халоген крушка, нема потреба повеќе модификација или флип.Тоа работат и во било лоши временски услови, апсолутно најдобар избор за возење во врнежлив, fogy, или снежните денови. 【100% Задоволителна Услуга】 Serundo Авто секогаш ќе биде посветена на обезбедување на клиентите со високо-квалитетни, безбедни и сигурни LED автомобилската осветлување производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас преку својата цел.Ние сме мило да обезбедуваат 1 година кавга бесплатна услуга за наплата за да се направи вашата нарачка ризик бесплатно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите