.

.

ReleTech P400 512GB М. 2 PCIe 2280 NVMe Интерфејс Внатрешни Цврста Состојба Диск 3D-NAND Технологија Gen3 x4 NVMe PC SSD До 3,500 MB/s (512GB)

ReleTech P400 512GB М. 2 PCIe 2280 NVMe Интерфејс Внатрешни Цврста Состојба Диск 3D-NAND Технологија Gen3 x4

мислење на клиентот:

DEN 1559.76
Достапност
Во достапна форма

М. 2 2280 PCIe Gen3 x4 Интерфејс.NVMe 1.3 Согласност.Лесна инсталација во лап-топ компјутери, мала форма на фактор КОМПЈУТЕР системи, и некои ultrabooks.Ултра-Брз : Секвенцијален прочитајте брзина и до 3,500 MB/s и пишување брзина до 2,600 MB/s(512 GB), по Случаен избор Прочитај (4 KB, QD32) : До 670,000 IOPS Случаен Прочитате. 3 D NAND ТЕХНОЛОГИЈА : Rele Tech 3 D NAND Технологија, Оваа P400 SSD е NVMe интерфејс (PCIe М. 2 2280) нуди зголемена брзина, ниска латентност, и моќ ефикасност идеален за технолошки ентузијасти, висок крајот играчи, и 4 K & 3 D содржини дизајнери.Супериорен во однос на сигурноста и стабилноста : Премиум перформанси и ултра-ниска потрошувачка на енергија идеален бара апликации и high-end игри.ГАРАНЦИЈА : 5 години ограничена гаранција или 650 TBW (Терабајти Писмена форма).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите