.

.

ЕНА Сет од 6 Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Ауди Фолксваген A4 A5 A6 A7 A8 П5 Q7 R8 S4 S5 S6 S8 Touareg 3.0 3.2 L L Замена за UF529 C1631

ЕНА Сет од 6 Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Ауди Фолксваген A4 A5 A6 A7 A8 П5 Q7 R8 S4 S5 S6 S8 Touareg

мислење на клиентот:

DEN 1919.76
Достапност
Во достапна форма

Палење Серпентина Пакети се конструирани за оригинална опрема и замена на апликации.Секоја компонента или натпревари или се подобрува на OE дизајн за да се обезбеди брза и лесна инсталација со супериорни перформанси и сигурност.Го намалува заедничко палење серпентина прашања, како што се; не/тешко да почне, долго чудак време, misfires, недостаток на енергија, во согласност пренос смени, искра plug fouling, предвремено каталитички конвертор неуспех, слаба економичност на горивото, проверете мотор светлина осветлување.Дизајниран и произведен да работат сигурно под сите услови на работење и во текот на целиот мотор брзина спектар за врв перформансите на моторот.производи се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации во форма, одговара и функција. 1 Година Ограничена Гаранција - ве Молиме да користите внесете го вашето возило во вашата Гаража погоре за да ја видите ако овој дел е компатибилен со вашето возило. 2009-2012 Audi A6 Quattro 3 L. 2012 Audi A7 Quattro 3 L. 2011-2012 Ауди Q7 3 L. 2010-2012 година Audi S4 3 L. 2010-2012 година Ауди S5 3 L. 2006-2010 Audi A6 3.1 Л. 2006-2008 Audi A4 3.2 Л. 2005-2010 Audi A4 Quattro 3.2 Л 2008-2010 Audi А5 3.L. 2008-2010 Audi А5 Quattro 3.2 Л. 2006-2011 Audi A6 3.2 Л. 2005-2008 Година Audi A6 Quattro 3.2 Л. 2009-2012 Ауди П5 3.2 Л. 2007-2011 Audi A6 Quattro 4.2 Л. 2007-2012 Audi A8 Quattro 4.2 Л. 2007-2010 Ауди Q7 4.2 Л. 2008-2012 Audi R8 4.2 Л. 2008-2012 Ауди S5 4.2 Л. 2008-2009 "Фолксваген" Touareg 4.2 Л. 2010-2012 Година Audi R8 5.2 Л. 2007-2011 Audi S6 5.2 Л. 2007-2010 Audi S8 5.2 Л. Елиминира misfire.Директна замена во возило.Издржлив како што тие доаѓаат.Лесна Инсталација.Нарачана за патот.Одговара OE-технолошка опрема со леснотија.Тестирани во вистински животни ситуации.Повеќето калеми дојде пред-подмачкан. 2009-2012 Audi A6 Quattro 3 L2012 Audi A7 Quattro 3 L2011-2012 Ауди Q7 3 L2010-2012 Audi S4 3 L2010-2012 Ауди S5 3 L2006-2010 Audi A6 3.1 L2006-2008 Audi A4 3.2 L2005-2010 Audi A4 Quattro 3.2 Л 2008-2010 Audi А5 3.L,2008-2010 Audi А5 Quattro 3.2 L2006-2011 Audi A6 3.2 L2005-2008 Audi A6 Quattro 3.2 L2009-2012 Ауди 3 П5.2 L2007-2011 Audi A6 Quattro 4.2 L2007-2012 Audi A8 Quattro 4.2 Л. 2007-2010 Ауди Q7 4.2 L2008-2012 Audi R8 4.2 L2008-2012 Ауди S5 4.2 L2008-2009 "Фолксваген" Touareg 4.2 L2010-2012 Audi R8 5.2 L2007-2011 Audi S6 5.2 L2007-2010 Audi S8 5.2 Л.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите