.

.

VERONNI ноќта на Вештерките Шминка Зомби Шминка Специјални Ефекти Фаза Шминка Рана Моделирање Лузна Восок, со Шпатула,Краста Крв,10Pcs Четки , Розова Stipple Сунѓер(02)

VERONNI ноќта на Вештерките Шминка Зомби Шминка Специјални Ефекти Фаза Шминка Рана Моделирање Лузна Восок, со

мислење на клиентот:

DEN 335.76
Достапност
Во достапна форма

1.Професионални ноќта на Вештерките Шминка Сет : Moldable восок(2.12 Мл)+Шпатула+Краста Крв (0.7 Мл)+ Розова Stipple Сунѓерот +Четка=5 PCS. 2.Се создаде Реални Ефекти : Вклучува двојно заврши шпатула и сунѓер за да им помогне со восок и крв апликација.Даде целосна претстава за вашата имагинација и креативност, може да создаде природни и реални лузна, гребнатини, посекотини или рани лесно. 3.Safe т користат премногу сила за време на употреба,и воопшто не се премногу плазма ,во Спротивно, тоа ќе предизвика грутка, ефектот ќе не вистински.Употреба на шпатула за да се извади на некои количина на восок и се применуваат на местото каде што сакате тоа.Лузна Восок беше тешко, но откако ќе лажичка малку од тоа се загрева многу брзо и е подготвен за користење.Користете шпатула за да се направи попуштат.Grap нешто да се укине восок малку подалеку од кожата.По се применува на кожа восок, можете да го користите лицето фондацијата за декорација на кожата ако се различни од вашата кожа. -Одлично за покривање на веѓите и градење на кловн носот,шминка восок поставени за да се создаде хорор ефекти како што се изгореници, големи рани, gashes, рани, посекотини, каснувања и повеќе.-Тоа станува многу меки и свитливи кога се загреани од телесната температура.-Употреба на восок може да се покрие тетоважи или лузни, но ефектот не е многу очигледно.Ако користите премногу дебели, вие не може да се покрие тетоважи или лузни.Тоа е подобро да се практикуваат повеќе. -Погоден за Забава Тематските Партија, Фенси Облека, ноќта на Вештерките, Carnivals, Фестивал или Било какви Посебни Ефект Шминка Уметност-Тоа само може да се користи како шминка, ве молиме да не го земе тоа во друга употреба -Лесно да се отстрани : Употреба на шпатула алатка за кора исклучување на восок стружење, а потоа користете празнење шминка чиста вода.Скршен Прст.Рани.Куршум Дупки.И така натаму. 1 x Лузна Шминка Восок(60g). 1 x Шпатула. 1 x Краста Крв. 1 x Розова Stipple Сунѓер. 10 x Различни Големина Сина Сликарски Четки. 6.5 х 2.6 cm(Лузна Шминка Восок). 4.2 x 2.8 cm (Краста во Крвта). 15cm(Шпатула). 6 x 4 x 3cm (Stipple Сунѓер). 10 x Различни Големина Сина Сликарски Четки.Бидете сигурни дека ќе имаат маслиново масло или Вазелин на прстите пред да почне да работи со восок,тоа помогне да се направи восок не премногу се држи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите