.

.

XTOUC Риболов Клешти, Титаниум Алуминиумски Стега Главата Риболовни средства,Saltwater Отпорни Риболов Алатки, Кука Смена Плетенка Линија за Сечење и Подели Прстен Клешт

XTOUC Риболов Клешти, Титаниум Алуминиумски Стега Главата Риболовни средства,Saltwater Отпорни Риболов Алатки,

мислење на клиентот:

DEN 647.76
Достапност
Во достапна форма

Ова е XTOUC 7" риболов клешти со иновативни светлина зафат отклучување функција, супер лесен за употреба со една рака.Роман шупливи се справи со дизајн е полесен од други риболов клешти, чувствувате свиткување сила,работата е повеќе лесно и едноставно.Авионот-одделение елоксирани алуминиумски справи обезбедува одлична отпорност на корозија и ' Рѓа отпор.Многу погодни за долготрајна риболов користите.Тие се одличен прилог на вашето риболов справи. [Одличен Материјал И Функција] дел со поделени прстен е изработен од титаниум алуминиумски.Свиткување цврстина, отпорност на корозија и ' рѓа отпор се далеку подобро од нерѓосувачки челик, било кука може да биде лесно да се преземат надвор од риба длабочини и разноврсна за crimping, сечење, и алчни.Тоа го штити рацете од повреда.Добро за мраз риболов, летаат риболов, saltwater риболов, слатководни риболов. [Волфрам Карбид Машина] супер тешко волфрам карбид секачи повеќе остар од други секачи и издржливи.Тоа може да се намали моно, fluorocarbon, или плетенка риболов линии и летаат линии или поддршка линии без никаков напор.Висока прецизност носот лесно да притиснете доведе линија, да излезат од паровите или повлечете/сече на мали и големи риболов линија, со што се решава на тежок проблем за влечење и сечење линии на обичните прецизност производи.XTOUC риболов клешти се вашите лесен риболов додатоци. [Иновативни Ергономски Дизајн] Лесни и удобни се справи со ергономски прст жлебови за супериорна контрола,позитивно да се вклучат во вашите раце за солидна.Висок квалитет на пролет натоварено се справи го чува отворена слободно,maximumly помогне да се намали рака замор.На избрана безбедност заклучување го прави полесно да се складира или управувате со клешти, тоа е корисно риболовни средства за рибарите. [Лесно Да се Носат]Висок квалитет обичај моделирани обвивка и челик жица core анти-капка јаже за брз пристап, и лесно се достигне додека се движат, сурфање риболов, или банка, риболов и спречување случајно паѓа во вода.Погодност за рибарите да ги чувате и користите безбедно, ја штити клешти од тоа да биде изгребани.Вие никогаш не ќе го изгуби вашиот клешти и да ги задржи вашите раце слободни.Овој производ е професионална риболов алатка за риболов ентузијасти и пожелно подарок за пријатели, татко и семејството.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите