.

.

Машки да се Женски Attenuator 50Ω SMA JK Коаксијален Attenuator SMA JK Коаксијален АНТЕНСКИ Attenuator 2W 6GHz Коаксијален АНТЕНСКИ Attenuator 1 30dB за Електрични Надополнува(6db)

Машки да се Женски Attenuator 50Ω SMA JK Коаксијален Attenuator SMA JK Коаксијален АНТЕНСКИ Attenuator 2W 6GHz

мислење на клиентот:

DEN 604.56
Достапност
Во достапна форма

Стабилни перформанси, долг животен век.Со висока цврстина, не е лесно да се деформира.Дадени од страна на висок квалитет на алуминиум, висока во сила и цврстина. 100% сосема нов и висок квалитет.Стандард SMA машки да се женски конектор. 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Стандард SMA машки да се женски конектор. 3. Дадени од страна на висок квалитет на алуминиум, висока во сила и цврстина. 4. Со висока цврстина, не е лесно да се деформира. 5. Стабилни перформанси, долг животен век.

Клучни карактеристики

Attenuation:
1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, 20, 30dB (Optional)
Accuracy:
1 10dB
Power:
2W
Standing Wave Ratio (SWR):
≤1.20
Impedance:
50Ω
Frequency Range:
DC 6.0GHz
Temperature Characteristic:
55℃~125℃
Connector Type:
SMA JK Male to Female
Material:
Copper plated ternary alloy material
Quantity:
3pcs
Total Length:
3.6cm/1.42in
Connector Diameter:
0.5cm/0.20in, 0.7cm/0.27in
Weight:
Approx. 30g
  :
Package list:
3 * Attenuator  :

Им се допаѓа и на купувачите