.

.

Галакси S10 Батеријата Случај, 6000mAh Продолжен Полнење на Батеријата Случај за Samsung Галакси S10 [6.1] Батерија Надворешни Backup батериско Напојување Банка Полначот Пакет С?

Галакси S10 Батеријата Случај, 6000mAh Продолжен Полнење на Батеријата Случај за Samsung Галакси S10 [6.1] Батерија

мислење на клиентот:

DEN 789.60
Достапност
Во достапна форма

[Висок Капацитет и Совршено се Вклопуваат] Литиум полимер батерија случај Samsung Галакси S10 САМО [Не одговара за Samsung Галакси S10+ Плус Ниту S10e], Изградена-во 6000m Ah висок капацитет моќ банка, обезбедува екстра напојување за вашиот нов телефон, подолго траење на батеријата и целосно заштитен. [Полнење и Заштита на 2 во 1] Батерија полнач случај за Samsung Галакси S10 направени од издржлив материјал, да се обезбеди целосна задниот капак за заштита од гребнатини или дневна штета.Погодно за секојдневна употреба и да се обезбеди енергија од батеријата за време на итни случаи. [Капацитет на Надградба] батеријата случај со голема енергија од батеријата дизајн, може да обезбеди и до 150% екстра напојување за Samsung Galaxy S10, 6000m Ah батерија на случај може да ви понуди повеќе време за прелистување на веб, видео или телефонски повик, и музика.Тоа обезбедува вашиот телефон има доволно енергија за време на патување или работат надвор. [ВГРАДЕН USB ПОРТ,ПОЛНЕЊЕ ДРУГИ уреди ] Smart Samsung Галакси S10 Резервната Батерија Случај со Изгради-во од Страна на Екстра USB Напојување Банка Ви Овозможи Полнење друга i Phone, Android, Google, LG, HTC или било кој друг USB уред истовремено преку Кабел.Покрај тоа, Изградена-во Мирување може да ги споделите на вашата страна слободни кога вие гледате Видео. [Безбедност и LED Моќ индикатор] Samsung Галакси S10 powerbank случај, одликувајќи се со LED светла индикатори, кои лесно да знаете колку бесплатно е достапна(25%-50%-75%-100% ).назад Вграден прекинувач за вклучување/исклучување.Исто така, безбедни со внатрешните плочки на заштита од прегревање, преоптоварување и краток спој.Карактеристики. 1. Висок капацитет 6000m Ah. 2. Количка за потпирачот дизајн. 3. Целосна случај заштита(Екран не е заштитен). 4. Полнење на телефонот автоматски. 5. Dual уредот полнење поддржани. 6. Вграден-во кратки-коло и overcharge заштита. 7. 4 LED индикатори да се покаже на останатите батеријата.Спецификации : .Компатибилност : Одговара За Samsung Галакси S10 [6.1 инчи] САМО. [Не одговара за S10+, Ниту пак одговара за S10 E].Капацитет : 6000m Ah.Внесување на струјата : 5 V 2.0 A ; Излезна Струја : 5 V 2.0 A. Складирање / Транспорт Температура : -20 ℃ ± 50 ℃.Циклус на Животот : ≥ 500 пати.Време на полнење : 4.5 ~ 5 часа.Полнење на телефонот без полнење кабел, повеќе convience надвор.Никогаш не се грижите за работи надвор од моќта на движење.Ве Молиме Имајте Во Предвид : .Случајот не е поддршка за брзо полнење.Случајот не е поддржуваат безжично полнење.Целосна Случај Protection Raised работ за камерата заштита.Солиден тешко школка за главата и агол заштита.Микрофибер поставата внатре-слободни од гребнатини,.Ние препорачуваме употреба на оригинален кабелот што доаѓа со вашиот телефон, како не-оригинални кабли обично предизвикуваат батеријата случај на дефект.Galaxy S10 Батеријата Банка Полначот Моќ Случај дизајн со страна usb напојување банка, можете да го полните вашиот Samsung Галакси S10 Видиме и други USB Полнење порта уред во исто време [ полнење случај не е вклучена].Ве молиме Имајте во предвид : се Должи на продолжената батеријата батеријата случаи ќе додадете некои дел на вашиот Samsung Галакси S10 [6.1"].Додадете 100% Екстра Сок, Не се Компатибилни со S10+ или S10e.Лесен за инсталација : Мека TPU рамка, подигнете го горниот дел од телефонот малку од TPU, а потоа користете го нагоре за да се отстрани телефонот од батеријата случај.Инструкции : Притиснете го копчето 3 секунда за да го вклучите/исклучите полначот Притиснете на копчето 3 секунда за да го вклучите/исклучите полначот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите