.

.

Sifanhao Топлина Притиснете Машина 12x10 Инчен Т-Маица Мали Топлина Притиснете Машина преносот на Топлината Мали Топлина Притиснете Машина Може да се Печати Т-Маица, Кап?

Sifanhao Топлина Притиснете Машина 12x10 Инчен Т-Маица Мали Топлина Притиснете Машина преносот на Топлината

мислење на клиентот:

DEN 959.76
Достапност
Во достапна форма

¢ ¤ã€Безбедна употреба ã€' Со 3-слој отпорни на топлина материјал и топлина дисипација, тоа€s безбедно да се користи.Лесно Притиснете Машината автоматски ќе се shutoff во 30 минути ако оставајќи работа над 135â"┐/275â"‰, за да се спречи прегревање.Зајакната пластика подобрува на висока температура отпор на т кошула притиснете машина, што го прави постабилна и издржливи. ¢ ¤ã€Чувствителни на Допир Screen〠" Прецизно и крајно чувствителни на допир дигитален дисплеј може да ви помогне да ја користите машината во полесен и удобен начин.Високо осетливи на допир дигитален дисплеј, интегрирана дизајн е лесен и јасен за да работат.Три притисок корекција на располагање високо, средни ниски за да се задоволат секојдневните потреби. ¢ ¤ã€Прецизна контрола на температурата ã€'се разликува од конвенционалните една цевка греење, нашите мини притиснете го донесува најновите двојно-цевка греење технологија.Прецизна контрола на температурата до 392 степени Фаренхајтови (200 целзиусови степени). ¢ ¤ã€12x10 Преносни притиснете мини машина ã€'ги Ослободи Рацете, нашите лесно притиснете има уникатна вибрации функција што ќе ви овозможи слободен вашите раце, во споредба со други слични топлина притиснете машини.Вие не треба да притиснете цело време, по поставување на време и температура. ¢ ¤ã€Пеглање Функција] - топлина притиснете машина за т кошули можат да се користат и топлина притиснете машини и пеглање машина.Dual-користи печат е повеќе економска за домашна употреба.Воопшто не треба да се купи посебна машина за пеглање повеќе.Боја : Red Description : Едноставно притиснете мала машина користи термички стабилни пластични и алуминиумски плочи.Осигурете се дека 12x10 топлина притиснете има одлична стабилност.Голем греење плоча од 25 cm x 30 cm / 12 x 10 инчи ви овозможува да извршите различни трансфер задачи.Спецификација : Номинална моќност : 800 WHeating плоча димензии : 12 x 10 inches Rated фреквенција : 60 Hz Workbench димензии : 23 x 30 CMTime опсег : 0-999 STemperature опсег : 0-200â"ƒPackage Including Packing листата : 1x host1x висока температура pad1x висока температура отпорни пластични seat1x прирачник.

Клучни карактеристики

Rated power:
800W
Heating plate size:
12 x 10 inches
Rated frequency:
60Hz
Workbench size:
23 x 30CM
Time range:
0-999S
Temperature range:
0-200℃

Им се допаѓа и на купувачите