.

.

fo sa 4mins DIY Книжени Поздрав Картичка Модул за Божиќ Картички, Подарок Кутии, Кутии за Накит, Ракотворби, детски Играчки, DIY Поздрав Картичка Модул Светлина Смисла Глас

fo sa 4mins DIY Книжени Поздрав Картичка Модул за Божиќ Картички, Подарок Кутии, Кутии за Накит, Ракотворби,

мислење на клиентот:

DEN 1161.60
Достапност
Во достапна форма

Приспособливи за да снимате музика или она што сакам да го кажам за до 4 минути.Функција : светло смисла да се активира на копче и пуштете музика. 3 AAA батерија за напојување, 8Ω 0.25 W еколошки говорник, звукот е доволно голем.Овој модул е заварени со микрофон, клуч, на говорникот и батеријата, итн., и може да се користи по приемот на производот, кој е многу удобен.Одлично за Божиќ картички, подарок кутии, кутии за накит, ракотворби, детски играчки и сл.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов време на Снимање : 4 минути Работен напон : 3 копчето батерии 3.0 V-4.5 V (Батериите се вклучени) Ќе може да го повтори снимањето, секоја снимањето ќе го замени последната снимка Одбор големина (L*W*H) : 46 * 27 * 10мм/1.8 * 1.1 * 0.4 во Звучник Дијаметар : Прибл. 40mm/1.6 во Звучник Дебелина : Прибл. 5mm/0.2 во Клучните Кабел Должина : Околу. 5cm/2in Факултативна Режим на Play : Една Игра, Јамка Игра Пакет Листа : 1 * Поздрав Картичка Модул Снимање и Репродукција Работа : 1. Притиснете на копчето за снимање, да го чуе "ДИ" звук и отпуштете го копчето за снимање, тогаш се зборува на растојание од 5-10 cm од микрофон за да започнете со снимање. 2. Притиснете го копчето за снимање повторно, и го слушате капка звук копчето за ослободување, за да покаже дека снимањето е завршено. 3. Потоа, притиснете на копчето play повторно да се игра во моментов го снимаат звук.Притиснете го копчето повторно за време на плејбекот за да го стопирате звукот.Answer : ___________________________ Note : копче со црвена жица е снимање копче и копчето со црна жица е игра за скролување.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Recording time:
4 minutes
Working voltage:
3 button batteries 3.0V-4.5V (Batteries are included)
You can repeat the recording, each recording will replace the last recording :
Board size (L*W*H):
46 * 27 * 10mm/1.8 * 1.1 * 0.4in
Speaker Diameter:
Approx. 40mm/1.6in
Speaker Thickness:
Approx. 5mm/0.2in
Key Cable Length:
Approx. 5cm/2in
Optional Play Mode:
Single Play, Loop Play
Package List:
1 * Greeting Card Module :
Recording and Playback Operation:
1. Press the record button, hear the DI sound and release the record button, then speak at the distance of 5-10 cm from the microphone to start recording. :
2. Press the record button again, and hear the drop sound release button to indicate that the recording is complete. :
3. Then press the play button again to play the currently recorded sound. Press the play button again during playback to stop the sound. :
Note:
The key with red wire is recording key, and the key with black wire is playing key. :

Им се допаѓа и на купувачите