.

.

GN 817.2-NI Нерѓосувачки Челик Заклучување-Од Тип Индексирање Клипот со Долго Knob, со Заклучување Орев, М16. x 1.5 mm Тема Големина, 26mm Thread Length, 28 Њутн Пролет Оптоварување Крај?

GN 817.2-NI Нерѓосувачки Челик Заклучување-Од Тип Индексирање Клипот со Долго Knob, со Заклучување Орев, М16.

мислење на клиентот:

DEN 1455.36
Достапност
Во достапна форма

Нерѓосувачки челик Навој тело.Нерѓосувачки челик, земјата и хемиски никел позлатен Клипот pin.Мат црни стаклени влакна засилен пластика, најлон не отстранлив Заклучување орев.Американскиот стандард 303 серија.GN 817.2 индексирање plungers се идентични со GN 817 но со подолг knob.Тип со остатокот позиција се користи во апликации каде клипот мора да не штрчи постојано.Во тој случај, knob е повече и потоа се сврте од 90°.Рецка го задржува клипот во оваа позиција.Максимална отпорност на топлина од најлон пластични рака knob : 110°C (230°F).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите