.

.

Vestil Т-30-7242 Челик Камион Dockboard, 30000 lb. Капацитет, 72 W x 42 L, Сина

Vestil Т-30-7242 Челик Камион Dockboard, 30000 lb. Капацитет, 72 W x 42 L, Сина

мислење на клиентот:

DEN 2102.40
Достапност
Во достапна форма

Произведени од висока цврстина челик упатуваа плоча за максимална издржливост.Тешки-должност челик curbs се заварени во место за максимална сила.Вклучува патентиран лост лифт за лесно вилушка камион позиционирање.Мазна транзиција предвидено од страна beveled влезот и излезот.Челик Камион Dockboard е изграден на висока јачина (55,000 psi) челик за долг живот.Beveled рабови на двата краја дозволата непречено влез и излез.Дек е дијамант позлатен за безбедна, ефикасна употреба.Заварени безбедност curbs за максимална сила.Заклучување нозе се минимизира рампата движење и се нерамна да им овозможи на dockboard да седат canted за полесно кат пикап со вилушка камиони кога не е во употреба.Стандард со лост лифт за брз преносливост со вилушка камион.Нозете се наоѓа 12" од работ на dockboard.Произведени во согласност со БЗР.Дополнителна опрема : кревање синџири, span брави, span игли/дупки и отстранлив пикап циклуси.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите