.

.

Valterra 200-У20 ПВЦ Замав/Пролет Комбинација Проверете Вентил, Бела, 2 Сојуз

Valterra 200-У20 ПВЦ Замав/Пролет Комбинација Проверете Вентил, Бела, 2 Сојуз

мислење на клиентот:

DEN 962.40
Достапност
Во достапна форма

Распоред 40 ПВЦ конструкција за цврстина и отпорност на корозија и благи хемикалии.EPDM печат за отпорност на вода и масло.Максимален притисок оценка на 150 psi.Пролет тензии на 1/2 lb.за безбедно затворање на вентил. 2" се лизга конекции.Оваа Valterra 200-У20 унија проверете вентил е направен од бел распоред 40 PVC (polyvinyl хлорид) за сила и отпорност на корозија и благи хемикалии.Нејзините EPDM (етилен пропилен диен мономер) печат се противи на деградација предизвикана од вода и масло, и замав/пролет изградба на овој вентил го прави возможно да се инсталира тоа во било која позиција.Таа има 2" се лизга конекција на секој крај, кои мора да бидат зацврстени со лепак, максимум притисок оценка на 150 килограми по квадратен инч (psi), и на пролет тензии на 1/2 lb.Овој чек вентил е погоден за употреба со хоризонтален и наводнување, базен и спа, aquaculture, и општа намена апликации.Проверете вентили имаат две пристаништа и ограничување на протокот на течности и други лабава материјали преку цевка или passageway една насока.Протокот влегува преку еден порт и излегува преку други, затворање кога протокот менува или прекинува.Два вообичаени видови на проверка вентили се топката конус вентили и замав проверете вентили.Топката конус вентил користи пролет-натоварени топката со седиште против конус облик внатрешни работи површината за да се запре протокот на течност во насока напред, и еден замав се провери вентил има подвижен диск на зглоб за да блокирате обратен проток.Проверете вентили се оценети од страна на нивните напукнување притисок (минимум течението на притисокот потребни за вентил за да работи), и тие се користат во разни вода, гас, воздух, пареа и линии.Valterra Производи произведува и дистрибуира вентили, црева, канализација системи, и базен и спа производи.Компанијата, основана во 1981 година, е со седиште во Мисија Хилс, CA.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите