.

.

15 Парчиња Екструдер Тркала Рачка на 3D Печатач Делови Вози 36 Заби Опрема од Нерѓосувачки Челик Екструдер Опрема Компатибилна со CR-10, CR-10-ТИ, S4, S5, Ender 3, Ender 3 Про

15 Парчиња Екструдер Тркала Рачка на 3D Печатач Делови Вози 36 Заби Опрема од Нерѓосувачки Челик Екструдер Опрема

мислење на клиентот:

DEN 251.76
Достапност
Во достапна форма

Доволно содржина : овој пакет содржи 15 парчиња екструдер тркала во пакет, доволни количини за да ги задоволи вашите разни барања и да се замени.Проверете димензија : секој 36 заби опрема мерки за прибл. 11 x 11 mm/ 0.43 x 0.43 инчен (L x W), неговиот внатрешен дијаметар е прибл. 5 mm/ 0.2 инчи, 36 заби, погодни за повеќето стандардни 3 D печатари; ве Молиме проверете дали големината е погодна за вашите потреби пред купување.Практична функција : нашата 3 D печатач делови може да се замени скршен еден и да се направи вашиот печатач работат поефикасно, подобри перформанси и сигурност за вашиот 3 D печатари.Добро носивоста : овие се вози 36 заби брзини се изработени од квалитетни нерѓосувачки челик, rustproof и нема корозија, трајни и стабилни да се користи, со добра носивоста, дозволи за подобрување на вашиот принтери' ефикасноста на работата.Широк компатибилност : нашите нерѓосувачки челик екструдер тркала брзини се лесно да се инсталира, компатибилен со CR-10, CR-10-ТИ, S4, S5, Ender 3, Ender 3 Про и повеќето 3 D печатари.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите