.

.

MeterTo Голем LCD Прецизност Електронски Рамнотежа XY1000-2C 1100g Резолуција 0.01 g Пан Ф130mm Повторливост ±0.02 g Класа III g,оз,ct

MeterTo Голем LCD Прецизност Електронски Рамнотежа XY1000-2C 1100g Резолуција 0.01 g Пан Ф130mm Повторливост

мислење на клиентот:

DEN 1036.80
Достапност
Во достапна форма

Loadcell Сензор;. 0.01 g резолуција;. 130mm пан големина;.Голем LCD дисплеј; батерија;.Пластични Случај; Боја Тетрапак пакување;.Meter To Meter To главно нуди инструменти и алатки.Ве молиме потврдете го производот е понуден од страна на нашите продавница Meter To при купување, инаку не можеме да се обезбеди квалитет и по-продажба на услуги.Спецификација МОДЕЛ : XY1000-2 C КАПАЦИТЕТ : 1100g Класа : III РЕЗОЛУЦИЈА : 0.01 g ПОВТОРЛИВОСТ : ±0.02 g ЛАГЕР : ±0.03 g СТАБИЛНА ВРЕМЕ : ≤3s ОП.TEMP : 17.5℃~22.5℃ ПАН ГОЛЕМИНА : Ф130mm DEMENSION : 270*195*65(L×W×H)mm НАПОЈУВАЊЕ : Адаптер КАЛ.МЕТОД : НАДВОРЕШНИ N. ТЕЖИНА : 1.5 килограми G. ТЕЖИНА : 2.5 kg ИНТЕРФЕЈС : RS232(Факултативно).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите