.

.

Хадсон Hi-Fi SpaceBen Рекорд Тежина Стабилизатор со Заштитна Кожа Подлога - 8-Унца Винил Плочата Тежината Трајни & Стилски ЛП Стабилизатор - Одговара на Било Плочата - Хром

Хадсон Hi-Fi SpaceBen Рекорд Тежина Стабилизатор со Заштитна Кожа Подлога - 8-Унца Винил Плочата Тежината Трајни

мислење на клиентот:

DEN 606.00
Достапност
Во достапна форма

УЖИВАЈТЕ во ВАШИОТ ЛП Е ДО СОВРШЕНСТВО - Со користење на Space Ben рекорд тежина ќе биде во можност да се задржи вашата евиденција постабилна, а да се зголеми контактот меѓу рекорд и послужавник.Да им се овозможи да го подобри квалитетот на звукот, додека намалување на самоспознание и вибрации.ДИЗАЈНИРАН од СТРАНА на ЕНТУЗИЈАСТИ ЗА ЕНТУЗИЈАСТИ - Ние сме направена за нашата ЛП стабилизатор надвор од високо-квалитетни метал и кој е исклучителна хром финиш, што го прави неверојатно издржливи и стилски.Тоа, исто така, мерки 3" x 1.1", што одговара на било со големина на плочата.РЕКОРД ЕНТУЗИЈАСТ Е МОРА да ИМА - Додека Space Ben винил стабилизатор ви обезбедува со исклучителни звук-квалитет за вашиот ЛП е, тоа исто така го прави за фантастично стилски прилог на било кој рекорд винил играч, совршен за kinki да ентузијасти.ЗАШТИТЕТЕ го ВАШИОТ ОМИЛЕН ЛП ОПФАЌА - Преку употреба на нашите заштитни кожа подлога како тампон меѓу рекорд и нашите винил плочата стабилизатор, ќе бидете во можност да се намали резонанца уште повеќе кога слушате вашиот ЛП е.БЕЗ РИЗИК ГАРАНТИРА - Ние целосно стоиме зад сите наши производи и ако не сте 100% задоволни со вашиот Space Ben рекорд тежина, едноставно јавете се во нашата пријателска поддршка на корисниците на експерти и ние ќе ви испратиме нова замена или целосно враќање на средствата.Без прашања праша!.На Хадсон Hi-Fi ние сме посветени на обезбедување на квалитетот, прецизноста и да направат, висока верност аудио додатоци и уникатни винил екранот решенија по пристапни цени.Ние постоиме за единствена цел за подигање на вашето слушање искуство.Нашите производи се резултат на блиска соработка меѓу музичарите, инженери, продуценти, дизајнери и Hi-Fi ентузијасти.Направена во Њујорк, нашите производи имаат за цел да ги споделите со страст за музиката во овој град вграден во нас, со аудиофили во светот.Збогати вашиот плочата подесување со Little Ben Рекорд Тежина Стабилизатор.Направи непосредно влијание врз вас слушање искуство со подобрување на контакт меѓу вашиот рекорд и на послужавник, ефикасно намалување на пренесување на несакани вибрации на перото.Намалувањето на ваше вибрации намалува нарушување - обезбедува подобро детали, построги бас, и севкупно подобрување на квалитетот на звукот.Хадсон Hi-Fi Рекорд Тежина Стабилизатор се користи за да се намали резонанца vibration.By стабилизирање на ротациона брзина, се обезбедува чиста сигнал пронаоѓање и реални звучни репродукција.На високо-квалитетна Кожа заштитна подлога служи како тампон меѓу рекорд тежина и евиденција, водење на евиденција безбедни од гребнатини и тежина дистрибуција совршено центар.Одржување на хоризонтално ниво на вашиот ЛП Плочата со нашите Рекорд Тежина Стабилизатор.Со 8 мл. - само правото тежина да се потиснат вибрации и да се намали резонанца без оптоварување на плочата.Little Ben Рекорд Стабилизатор функционира со повеќето грамофони (за некои грамофони, тоа само ќе одговара без прашина маска).Развој на производи наменети за нашата сопствена употреба, колку што нашите клиенти во основата на Хадсон Hi-Fis заложба за квалитет.Направена од врвен квалитет метал и исклучителна хром финиш, Little Ben Рекорд Тежина Стабилизатор изгледа неверојатно стилски на твое или било плочата.Тоа го прави совршен подарок за пријатели кои го делат истиот ентузијазам за винил.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите