.

.

198 Парче Премиум Уметност Set – Уметнички Материјали за Цртање, Сликање и Повеќе во Дрво Случај - го Прави Голем Дар за Деца и Возрасни

198 Парче Премиум Уметност Set – Уметнички Материјали за Цртање, Сликање и Повеќе во Дрво Случај - го Прави

мислење на клиентот:

DEN 1151.76
Достапност
Во достапна форма

Се ЗАДОВОЛАТ РАЗЛИЧНИТЕ ПОТРЕБИ - Повеќе алатки опремен да ги исполни сите ваши цртање потреби.Се состои од нафта пастели, боички, моливи во боја, фломастери, акварел колачи со различни бои, и HB молив, боја четка, владетел, гумичка, палета, молив острилка, сунѓерот, хартија, sketchpad.ОБЕЗБЕДУВАЊЕ на КВАЛИТЕТ - На refills на маркери, боја моливи, пастели и боички имаат униформа текстура и добра адхезија што резултира во правична боење.Боите се светли и чисти.БЕЗБЕДНО КОРИСТЕЊЕ Премиум еко-пријателски материјал.Не-токсични и без мирис.Ве молиме да бидат сигурни да го користите.ЗАБЕЛЕШКА - Мали делови вклучени.НЕ е за деца под 3 години.Возрасни надзор е потребно.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК – таа уметност поставите обезбедува часа на уметнички забава и го прави голем дар за деца и возрасни слично.Оваа делукс уметност сет вклучува широк спектар на уметноста материјали за цртање, сликање и повеќе – тоа е одличен избор за деца и возрасни да експериментираат со асортиман на уметнички медиуми во вредност цена!.Оваа Делукс Уметност Поставите overflows со боја и креативност!Оваа уметност комплет вклучува широк спектар на уметноста материјали за цртање, сликање и повеќе - тоа е одличен избор за деца и возрасни, премногу.Уметноста сет вклучува широк спектар на материјали, вклучувајќи : маркери, боички,моливи во боја, масло пастели, акварел,колачи, paintbrush, молив, острилка, спојувач, гумичка, владетел, лепак и ножици, сите во дрво случај.Плус, тоа е пренослив, така што може да доведе до каде инспирација лаги!Оваа делукс уметност снабдување поставете го прави голем дар за деца и возрасни – тоа е голема вредност за голема количина на уметност резерви, и овозможува за експериментирање со различни уметнички медиуми.Вклучува мали делови, уметност комплет не е за деца под 3 години.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите