.

.

XDOVET 4PC Агол Мелница резби во Дрво Дискови Сет, 4 1/2 Инчен Мелење Тркала, Агол Мелница Пескарење Пршлен, Дрво Shaper Резба Диск за Агол Мелница Прилози, Трупецот Мелница З?

XDOVET 4PC Агол Мелница резби во Дрво Дискови Сет, 4 1/2 Инчен Мелење Тркала, Агол Мелница Пескарење Пршлен,

мислење на клиентот:

DEN 2160.00
Достапност
Во достапна форма

[Материјал и животот] агол мелење диск е направен од високо-квалитет на јаглероден челик, и дрвена формирање диск е составен од стотици остар зашилен заби, од кои секоја е многу остар, не е лесно да се скрши или да се деформира, висока цврстина, висока безбедност, како и подолг живот. [Употреба] дрво фабрика за формирање на диск е општа намена агол мелница додаток.Има широк спектар на апликации и е погоден за секое дрво производи.Тоа се користи за мелење, средување, резба, корен резба, полирање, итн.Тоа е многу добра отпорност на абење, може да ви донесе големи ефикасноста на работата, и уште поважно, тоа нема да предизвика рака болка. [Применливи да сцена додатоци : ] 4 PC надворешниот дијаметар е од 4 инчи, (со дијаметар од 4" × 5/8" дупка) да (со дијаметар од 4" × 7/8" дупка), погоден за повеќето стандардни 4" или 4 1/2 "Агол мелница и 5/8" вретено, добра комбинација на дрво мелница. [Погоден за повеќето агол брусилки] надворешниот дијаметар е од 4 инчи и внатрешен дијаметар е 7/8 инчи.Обликувањето воланот е погодна за сите 4 инчи или 4-1/2 инчи агол брусилки на пазарот. 【XDOVET УСЛУГА : 】 Ако најдете Било какви Проблеми кога не ги користите, се чувствуваат слободни да контакт.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне и да се обезбеди вашето задоволство.Не се инсталира резба диск на кој било мелница за кои се бара механички менување на безбедноста стража за да се постигне правилно позиционирање.Носете заштитни очила и тешки-должност работа ракавици за време на поставување.Отстранете ја алатката од својот електричен штекер пред вршење постави постапки.Не се Оцртува дрво содржи надворешни објекти.Отстрани ги сите навртки и staples пред да го користите резба диск.Продавница и внатре и надвор од chindrens дофат.Четири Форми за Различни Прилики.Оваа xdovet дрво мелење тркала се состои од стотици посочи заби кои ги отстраните остатоците или тврд материјал, брзо, кој се потрајни од sandpaper влошки, заштеда на енергија и подобрување на ефикасноста на вашата работа.На ножот е остар и издржливи, наместо прирачник дрво спречат, заштеда на време и напор, значително подобрување на работа ефикасност.Не се инсталира резба диск на кој било мелница за кои се бара механички менување на безбедноста стража за да се постигне правилно позиционирање.Носете заштитни очила и тешки-должност работа ракавици за време на поставување.Отстранете ја алатката од својот електричен штекер пред вршење постави постапки.Не се Оцртува дрво содржи надворешни објекти.Отстрани ги сите навртки и staples пред да го користите резба диск.Продавница и внатре и надвор од chindrens дофат.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите