.

.

Afex Уринарниот Колекција Нога Торба 40 мл Vented (1200 mL) Капацитет

Afex Уринарниот Колекција Нога Торба 40 мл Vented (1200 mL) Капацитет

мислење на клиентот:

DEN 402.96
Достапност
Во достапна форма

Afex Нога Чанти се направени во САД и соодветна до 30 дена се користат со средства за чистење.Двојно запечатени за дополнителна заштита со 16mil винил дебелина обезбедува дополнителна сила, издржливост и е мека на допир.Комерцијален backflow вентил обезбедува течност останува во торба за време на движење.Потрошувачка менгеме е безбедна и му овозможува на корисникот да празна торба кога е потребно, за безбедност на јазичињата дозволува на корисникот да се обезбеди торба за Afex систем.Се елиминира срамни урина истекување со овој високи перформанси алтернатива за кратко за подобрен комфор, ден и ноќ.На vented Afex нога торба е двојно запечатени за достапност на зголемена заштита и трајност.Специјализирани мембрана интегрирани во vented колекција торба овозможува на воздухот да се пропустливи надвор додека течноста останува во.Комерцијален backflow вентил обезбедува течност останува во торба за време на движење и активност.Безбедна мозоци менгеме им овозможува на корисниците лесно да се празна торба во нивната погодност.На Afex нога торба е дизајниран за употреба со Afex Продолжување Цевка Собранието за лесно и брзо поврзување или исклучување на собирање торба.Afex Инконтиненција Системи нудат дискретна и удобен начин за мажи за да управувате со умерена до тешка уринарниот истекување.Се елиминира срамни урина истекување поради prostatectomy или зголемена простата со оваа иновативна алтернатива за надворешни катетери, возрасни пелени и влошки за еднократна употреба.Замена торба само, систем се продава одделно.Поради хигиенски природата на овој лична нега објект, се враќа, не се прифаќа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите