.

.

HPS HTSR-150-200-СИНА Силикони Висока Температура 4-ply Засилен Редуктор Спојка Црево, 80 PSI Максимален Притисок, 3 Должина, 1-1/2 > 2 ID, Сина

HPS HTSR-150-200-СИНА Силикони Висока Температура 4-ply Засилен Редуктор Спојка Црево, 80 PSI Максимален Притисок,

мислење на клиентот:

DEN 576.00
Достапност
Во достапна форма

Направени од Високо Temp 4-ply Засилен Силикони.Ги задоволи и надмине SAEJ20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.Одлично за морски и индустриска употреба, обичај турбо или интеркулер цевки изработка, DIY доза или радијатор систем за ладење.УВ и озонската отпорни.Силиконски црева НЕ е компатибилен со гориво или масло; Внатре Дијаметар : 1-1/2 > 2. HPS 1-1/2 инчен - 2 инчен 4-ply Засилен Редуктор Спојка Силиконски Црева Сина 38 millimeter - 51 millimeter карактеристики 4-ply засилен и плетени премиум полиестер ткаенини со висока температура силиконска гума, за кои ги исполнуваат или надминуваат SAEJ20 Стандард и е конструиран за екстремни температура и разни притисок се движи каде високи нивоа на перформанси се потребни.HPS Силиконски Црева најчесто се користи за приклучување две тешко цевки, додека намалување на можноста на конекции кои што доаѓаат за разлика или да се има вашиот хард цевки или друга опрема се скрши.HPS силиконски црева се користат од страна на професионалци во индустриите како што се високи перформанси тркачки возила, комерцијални камион и автобус, Морски, земјоделски и исклучување на автопат возила, турбо дизел, храна и пијалаци, и општи производствени индустрии.Температурата Опсег : - 65 степен Целзиусови до + 350 степен Целзиусови (177 степен целзиусови степени).Силиконски црева е компатибилен со вода или анти-замрзнување како што coolant.Силиконски црева не е компатибилен со гориво или масло.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите