.

.

Зрачења Рака-Врежани Солидна Месинг Милениче Urn за Пепел Со Навој Капак - Cremation Urn за една Мачка, Куче, или Други Мали Животни - Екстра за Мали Миленичиња до 35 Килограм?

Зрачења Рака-Врежани Солидна Месинг Милениче Urn за Пепел Со Навој Капак - Cremation Urn за една Мачка, Куче,

мислење на клиентот:

DEN 814.80
Достапност
Во достапна форма

КВАЛИТЕТ ТЕШКА ТЕЖИНА URN со луксузен рака-гравиран заврши.Безвременски почит која може да биде со гордост се покажува на полица или mantel.Вазна стил cremation urns датираат од 7000 П.Н.Е. и биле откриени меѓу антиквитети низ вековите.Капакот на urn е навој и дава лесен пристап за да се пополни urn.МАТЕРИЈАЛ : Месинг со луксузни црна заврши и рака-гравиран шема.Моделот е уникатно гравирани и може да се разликуваат.КАПАЦИТЕТ : 85 Кубни Инчи, за домашни миленичиња со здрава тежина до 75 килограми.ПРИБЛИЖНИТЕ ДИМЕНЗИИ : 6.8"H x 4.8"В НАВОЈ КАПАК ЗА БЕЗБЕДНА ЗАТВОРАЊЕ.Оваа солидна месинг милениче urn за пепел е создаден од најдобрите месинг материјал.Оваа прекрасна црна и златна заврши urn е страна-гравиран и затоа нема две urns се токму така.Тоа е рачно направена со користење на песок кастинг процес и ќе го направи елегантен и почитан почит кон вашиот сакан милениче.На urn е обезбедено со навој капак.Ова многу популарна и класичен и стилски urn ќе се вклопи во секој ентериер и ќе ве потсетам на посебна врска сте имале со вашиот специјален пријател.Оваа тешка тежина милениче urn е како безвременски, како што е убава и ќе биде фитинг почивалиште за вашиот прекрасен придружник.Купи urn барем малку поголеми отколку што треба да се избегне на urn се премногу мали за пепел.Cremated останува (пепел) може да варира во износ, како резултат на различните cremation процеси, температурни варијации и коскената структура на decedent.Материјал : Месинг со луксузни црна заврши и рака-гравиран шема.Моделот е уникатно гравирани и може да се разликуваат.Капацитет : 85 Кубни Инчи, за домашни миленичиња со здрава тежина до 75 килограми Приближни Димензии : 6.8"H x 4.8"W.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите