.

.

Pentel Пресврт Избрише КЛИКНЕТЕ Автоматско Молив со 2 Гумичка Refills и да Доведе, 0.9 милиметри, Избрани Буриња, Боја Може да се Разликуваат, 1 Пакет (PD279TLEBP)

Pentel Пресврт Избрише КЛИКНЕТЕ Автоматско Молив со 2 Гумичка Refills и да Доведе, 0.9 милиметри, Избрани Буриња,

мислење на клиентот:

DEN 406.80
Достапност
Во достапна форма

Мека, латекс-слободен зафат и на екстра-долго, пресврт-up гумичка. 0.5 mm фини линии.Направени од 59% рециклирани пластични.Refillable со Pentel Супер Здраво-Полимер доведе и E10 гумичка.Пакет вклучува 1 молив, 1 цевка на олово и 2 гумичка refills.Пакети ќе брод со проѕирен обоени буриња или јасно буриња со боја акценти на еден од следниве бои : црна, сина, портокалова или виолетова боја буриња.Опис на производот продолжување на популарната Pentel Пресврт-Избришете семејството на Автоматско Моливи.Затемнети барел им овозможува на корисниците да ги следат доведе снабдување на прв поглед.Екстра-долго, не абразивни, пресврт-up E10 гумичка доаѓа во рака кога се направат корекции. 0.7 мм доведе пишува свежи, средни линии.Непречено латекс-слободен контрола обезбедува продолжен пишување удобност и стилски метал џеб клип е удобен кога се случува за вашата секојдневна рутина.Направени од 59% рециклирани пластични и дел од Recycology семејството на производи.Refillable со Pentel Супер Здраво-Полимер Доведе и E10 гумичка. 2 моливи, 2 гумичка refills и 12 парчиња на олово вклучени во пакет.Од Производителот Механички молив карактеристики страна кликнете доведе однапред, транспарентен барел дизајн и латекс-слободен удобност зафат.Удобен страна копчето им овозможува на 0.9 милиметри доведе до однапред без напор, без менување на рака позиција.HB доведе во внатрешноста е еквивалент на Број 2 дрвен молив и скенира на стандардизирани тестови.Пак dial лево за да преминете гумичка и право да се повлече.На refillable, екстра-долго пресврт-up гумичка карактеристика овозможува подолго користење.Пресврт Избрише Кликнете Механички Молив е refillable со Pentel Супер Здраво-Полимер Доведе и E10 џамбо рефил гумичка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите