.

.

Смит & Внук SECURA Екстра Заштитен Крем (ЕПС) Цевка, Пелена Осип Крем за Возрасни, Инконтиненција на Кожата Protectant, 3.25 Унци Бела

Смит & Внук SECURA Екстра Заштитен Крем (ЕПС) Цевка, Пелена Осип Крем за Возрасни, Инконтиненција на Кожата

мислење на клиентот:

DEN 504.00
Достапност
Во достапна форма

ЕФИКАСЕН КОЖА PROTECTANT : SECURA Екстра Заштитен Крем за заштита на кожата и за спречување на осипот поврзани со изложување на урина, измет, или и двете.Тоа, исто така, ги штити од мала иритација поврзани со пелена осип.БЕЗБЕДНО и ЕФЕКТИВНО : Овој осип крем помага да придавам влогови и состојба на сува кожа со не-sensitizing и не-иритирачки формула.SECURA Екстра Заштитен Крем ја штити кожата од мацерација.ПОГОДНО ЗА ДОМАШНА НЕГА : SECURA Екстра Заштитен Крем е формула за да им се помогне со нега на инконтиненција-поврзани дерматитис дома.Тоа им помага да се печат излезе wetness и нема да ги измијат.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Пред употреба, промена на влажни и soiled пелени, облека или кревет постелнина веднаш.Очисти погодената област и оставете ја да се исуши.Се применуваат крем liberally како потребни со секоја промена, особено пред спиење или кога изложеност на soiled материјали, изметот, или урина може да биде продолжено.Опис на производот и Нашите тела не треба да се ограничи нашиот потенцијал, така Смит+Внук создава производи како SECURA Екстра Заштитен Крем (ЕПС), за да помогне да граници исклучување на живеење.SECURA Екстра Заштитен Крем е кожата protectant користи за да им помогне со мала иритација поврзани со пелена осип или изложеност на изметот и урината.Таа, исто така помага да се печат излезе wetness.Оваа 3.25 унца крем цевка е лесен за користење, условите и moisturizes сува кожа, па апликација може да биде едноставна дел од вашата лична нега рутина.Не-sensitizing и не-иритирачки формула е безбедно и ефикасно.Кога се користи правилно, SECURA Екстра Заштитен Крем е погодна алатка да им помогне да се заштити кожата од осип поврзани со инконтиненција.Насоки : Промена на влажни и soiled пелени, облека или постелнина веднаш.Очисти погодената област и оставете ја да се исуши.Се применуваат SECURA Екстра Заштитен Крем liberally толку често колку што е потребно, со секоја пелена, облека, или лен промени, особено пред спиење или кога изложеност на soiled пелени или облека, изметот, или урина може да биде продолжено.Не се применуваат во текот длабоки рани, пробивајте рани, инфекции, или лацерации.Мерки на претпазливост : за Да се добие најдобрата употреба од SECURA производи, ве молиме да користите само како режисер.За надворешна употреба само.Избегнувајте контакт со очите.Ако тоа се случи, исплакнете очите темелно со вода.Ingestion на големи количини може да биде опасен.Ако состојбата се влошува или не се подобри во рок од седум дена, да го прекине употребата и да се консултираат со лекар.Смит+Внук има пионер здравје решенија од 1856 со една мисија : да ја користат технологијата да се земе границите исклучување на живеење.Грижа, напорите за соработка, и храброст се она што ние ги користиме за да им помогне на луѓето да живеат нивниот најдобар и најсилен животи.Едноставно две-зборот ветување инспирира сите што ние го правиме : Живот Неограничен.Контакт Информации За Производителот 800-876-1261.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите