.

.

Geriop Етикета Произведувач на Машина, Проѕирна Хартија Склад Хуманизирано Отворите Капакот Термички Етикета Печатач Голема Ширина за на Училиште, за Статистика(#3)

Geriop Етикета Произведувач на Машина, Проѕирна Хартија Склад Хуманизирано Отворите Капакот Термички Етикета

мислење на клиентот:

DEN 3498.96
Достапност
Во достапна форма

[Континуирано Печатење] Поддржува различни типови на бар код, кодирање и печатење.Тоа може да се печатат континуирано, и на бар-код секвенца може да се постави за посебни промени. [Висока Резолуција] 160mm/s High speed брзина на печатење.Директна термичка печатење не бара мастило, тонери или лента.Висок квалитет на глава за печатење, висока резолуција, јасно печатење.Внатрешната етикета може да се чуваат чисти, без било прашина или оштетување. [Широка Примена] Нашата термички етикета печатач е погодна за каква било директна термичка етикетата, вклучувајќи транспорт етикети и бар-кодови, без мастило. [Поле на Примена] Погоден за сите видови на мало бизнис ПОС системи, лесни и паметни изглед, со висок квалитет, ниска цена за печатење.Лесен за инсталација, лесен за одржување, одлична структура, ниска потрошувачка на енергија и ниски оперативни трошоци. [Немаат Етикета Носителот Бара] Простор за заштеда на енергија дизајн, термички етикета печатач обезбедува хартија капацитет внатре, и поддржува ролни и виткање на топлинска етикети.Без етикета носител е потребно, што е повеќе флексибилен и лесен за употреба, заштеда на многу канцелариски простор.Функција : 1. [Континуирано Печатење] Поддржува различни типови на бар код, кодирање и печатење.Тоа може да се печатат континуирано, и на бар-код секвенца може да се постави за посебни промени.2. [Немаат Етикета Носителот Бара] Простор за заштеда на енергија дизајн, термички етикета печатач обезбедува хартија капацитет внатре, и поддржува ролни и виткање на топлинска етикети.Без етикета носител е потребно, што е повеќе флексибилен и лесен за употреба, заштеда на многу канцелариски простор.3. [Висока Резолуција] 160mm/s High speed брзина на печатење.Директна термичка печатење не бара мастило, тонери или лента.Висок квалитет на глава за печатење, висока резолуција, јасно печатење.Внатрешната етикета може да се чуваат чисти, без било прашина или оштетување.4. [Широка Примена] Нашата термички етикета печатач е погодна за каква било директна термичка етикетата, вклучувајќи транспорт етикети и бар-кодови, без мастило.5. [Поле на Примена] Погоден за сите видови на мало бизнис ПОС системи, лесни и паметни изглед, со висок квалитет, ниска цена за печатење.Лесен за инсталација, лесен за одржување, одлична структура, ниска потрошувачка на енергија и ниски оперативни трошоци.Како да го Користите : придружните ЦД да содржи возачот, се инсталира драјверот, и да се поврзете и да го користите it Specification : Предмет Тип : Термички Етикета Printer Material : ABSModel : За 9210 Function : Етикета Printing Use Сценарија : Логистика, Угостителство, Млеко Чај Продавници, Итн.Печатење Метод : Права Линија, Топла Printing Printing Брзина : 160mm/спринтер Живот : 50km Resolution : 203dpi (8 точка/mm)Внатрешна Фонт : 11 фонтови се supported Trademark Моделот Печатење : Поддршка Марка Модел Download (ESC/ПОС)Печати Цел : TSPL Цел/ (Изборен CPCL, ESC/ПОС Цел) Communi.

Клучни карактеристики

Item Type:
Thermal Label Printer
Material:
ABS
Model:
For 9210
Function:
Label Printing
Use Scenarios:
Logistics, Catering, Milk Tea Shops, Etc.
Printing Method:
Straight Line Hot Printing
Printing Speed:
160mm/s
Printer Life:
50km
Resolution:
203dpi (8 dot/mm)
Internal Font:
11 font sizes are supported
Trademark Pattern Printing:
Support Trademark Pattern Download (ESC/POS)
Print Order:
TSPL Order/ (Optional CPCL, ESC/POS Order)
Communi :

Им се допаѓа и на купувачите