.

.

Vibrating Мотор, Електрични Vibrating Моторни Работата Брзо Дисипација на Топлина за Рударство за Металургијата за Електрична енергија за Механичка Опрема(Три-Фаза 70W)

Vibrating Мотор, Електрични Vibrating Моторни Работата Брзо Дисипација на Топлина за Рударство за Металургијата

мислење на клиентот:

DEN 3866.16
Достапност
Во достапна форма

Алуминиум легура школка, светлина квалитет, брзо топлина дисипација, брзо температура се зголеми.Сливните кутија е запечатен со лепило смола, со добра водоотпорен и изолација перформанси.Прилагодливи ексцентричност блок : се прилагоди на Агол на ексцентричност блок, може да stepless се прилагоди на побудување сила , да ги исполнуваат сите видови на барања.Усвојување на увезените лежишта, ниско ниво на бучава, работа, долг животен век.Висока температура отпор чист бакар емајлирани жица, сите бакар ликвидација, stator вакуум натопи боја, гаранција изолација одделение.Прилагодливи ексцентричност блок : се прилагоди на Агол на ексцентричност блок, може да stepless се прилагоди на побудување сила , да ги исполнуваат сите видови на барања сливните кутија е запечатен со лепило смола, со добра водоотпорен и изолација перформанси.Усвојување на увезените лежишта, ниско ниво на бучава, работа, долг животен век Висока температура отпор чист бакар емајлирани жица, сите бакар ликвидација, stator вакуум натопи боја, гаранција изолација одделение Алуминиум легура школка, светлина квалитет, брзо топлина дисипација, брзо температура се зголеми На машина школка е леење, со o-ring on the edge, целосно затворена структура дизајн, со dustproof и влага-доказ функција Анти-вибрации посебна моќ кабел за заштита на маска за да се спречи долго време кабел вибрации штета се Применуваат во Рударството, металургијата, јаглен, електрична енергија, изградбата, хемикалии, опрема, машинерија за храна, итн Спецификации : Име : Вибратор Моторни Номинална брзина : 3000 ВРТЕЖИ во минута Оценет напон : еднофазен 220 V, три-фаза 380 V Тип : 1 фаза 30 W, 3 phase30 W, 1 фаза 40 W, 3 фаза 40 W, 1 фаза 50 W, 3 phase50 W, 1 фаза 60 W, 3 фаза 60 W, 1 фаза 70 W, 3 фаза 70 W, 1 фаза 80 W, 3 фаза 80 W, 1 фаза 90 W, 3 фаза 90 W, 1 фаза 100 W, 3 фаза 100 W(Изборен) Големина : 30w-40w : 15 x 11cm / 5.91 x 4.33 во, 50w-100w : 17.7 x 11cm / 6.97 x 4.33 во Тежина : околу. 1792-2400g Жици метод : 1 фаза : Зелена и жолта жица : заштитно јаже, другите два жица : еден поврзете неутрални во живо, еден поврзете живеат жица (произволно) 3 фаза : три жица може да биде поврзан со земјата /неутрален / live wire по случаен избор Пакет се вклучени : 1 x Вибратор Мотор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите