.

.

Ceatily Црна PEI Магнетни Флексибилни Челик 235X235X0.4 mm,Одлична Адхезија,Лесно да се Отстрани Модели, Прав Обложени Плоча за Ender 3/ Ender 3 Pro/Ender 3S / Ender 3 V2 / Ender 5

Ceatily Црна PEI Магнетни Флексибилни Челик 235X235X0.4 mm,Одлична Адхезија,Лесно да се Отстрани Модели, Прав

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

Компатибилни Модели - Ender 3/ Ender 3 Pro / Ender 3 S / Ender 3 V2 / Ender 5. Одлична Адхезија за најдобро печатење искуства, без shift кога печатење;.Лесно Режим на Отстранување - 1 Секунда за да ги тргнеме печатени модели, само со свиткување на плоча;.Висока Температура Отпорни Печатење Слој - Recommender печатење на температура помеѓу 60℃ - 100℃.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате повеќе и подобро 3 D печатач DIY искуство, добредојдени да ги споделат со нас,ние ќе листа тоа и споделување на повеќе 3 D печатач Љубовник откако ќе се согласуваат.Creality Најновите Оригинални Силна Лепливоста Отстранлив Магнетни PEI 3 D Печатач Изгради Површина се Загрева Кревет Покритие за Ender 3/ Ender 3 Pro/Ender 3 S / Ender 3 V2 / Ender 5 235 X235 X0.4 MM.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите