.

.

СТП Пренос Појас, Полиуретан Круг Појас, Лесна Инсталација, Практични за Возење Пренос Пакување Машина(4mm10m)

СТП Пренос Појас, Полиуретан Круг Појас, Лесна Инсталација, Практични за Возење Пренос Пакување Машина(4mm10m)

мислење на клиентот:

DEN 161.52
Достапност
Во достапна форма

Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век.Се користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн.СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина.Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност.Тоа може да го замени традиционалниот гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво.Карактеристики : СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност на Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век може да се замени традиционалните гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво што се Користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн Спецификација : Материјал : Полиуретански Боја : зелена Големина(Опционално) : 2mm*10m,3мм*10m,4mm*10m,5mm*10m,6mm*10m,8mm*5m,10мм*3м,12mm*3м,15mm*3m Површина : Груб Тежина : Околу.44g~650g/1.6 оз~22.9 оз начин на употреба : користете посветли или електрични оган греење, го донесе задник во круг,преземаат заеднички темелно исчистени, како макара, индустриски појас Пакет листа : 1 x Полиуретан Круг Појас .

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите