.

.

Inoculating Род, се Справи со Јамка Микробиологија Инокулација Род Мултифункционален со Пластична Рачка за Лабораторија

Inoculating Род, се Справи со Јамка Микробиологија Инокулација Род Мултифункционален со Пластична Рачка за Лабораторија

мислење на клиентот:

DEN 1024.80
Достапност
Во достапна форма

Стегачот глава може да клип игла, кука, лопата,овие може да бидат направени од себе.На inoculating род е направен од чист бакар, дршката е пластика и има добра изолација перформанси.Оваа Микробиологија Inoculating Род е добар избор за био-наука лабораториска опрема.Оваа Inoculating род може да се користи за инокулација на АГАР коса во јадење печурки култура медиум.Мултифункционален, со овој inoculating кука може да се заврши се намали и покрај сечење,да се заврши целата inoculating процес.На inoculating род е направен од чист бакар, дршката е пластика и има добра изолација на работата На стега главата може да клип игла, кука, лопата,овие може да бидат направени од себе Овој Inoculating род може да се користи за инокулација на АГАР коса во јадење печурки култура медиум Мултифункционален, со овој inoculating кука може да се заврши се намали и покрај сечење,да се заврши целата inoculating процес.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите