.

.

Exceart 5 Парчиња Платно Сликарство Одбор Круг Работ Петокрак Облик Празно Уметност Памук маслени Бои за Цртање Панел за Уметник Хоби Сликар Студентите Деца 15x15cm

Exceart 5 Парчиња Платно Сликарство Одбор Круг Работ Петокрак Облик Празно Уметност Памук маслени Бои за Цртање

мислење на клиентот:

DEN 372.00
Достапност
Во достапна форма

Мала големина круг работ петокрак облик сликарство панел за внатрешна и надворешна уметност на цртање резерви.Лесно да се носат и складирање.Изграден за постојаноста и стабилноста, нејзиниот совршен избор за студентите и хобисти.Идеален подарок за вашите пријатели кои сакаат DIY сликарство.Нуди совршена комбинација на квалитет, економија, и погодност.Погоден за сите типови на медиуми, вклучувајќи масла, acrylics, и tempera.Опис Оваа згусне круг петокрак облик DIY панел е конвенционално произведените панел и е поставена со чист памук уметник платно.Тоа ги задоволува потребите на наставниците, учениците и почетокот уметници.Тоа е совршен за училницата, брз студии, или хоби употреба.Карактеристики - Боја : Бела.- Материјал : памук, хартија одбор.- Големина : Прибл. 15 x 15 x 0.2 cm. - Погоден за сите типови на медиуми, вклучувајќи масла, acrylics, и tempera.- Мала големина круг работ петокрак облик сликарство панел за внатрешна и надворешна уметност на цртање резерви.Лесно да се носат и складирање.- Нуди совршена комбинација на квалитет, економија, и погодност. - Изграден за постојаноста и стабилноста, тоа е совршен избор за студентите и хобисти.- Идеален подарок за вашите пријатели кои сакаат DIY сликарство.Пакет Including5 x цртање панели.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите