.

.

AUREUO Мини Протегала Платно - 2x2 Инчен/24 Пакет - 2/5 Инчен Профил Плоштадот Платно - Божиќ Одмор во Собата за Деца, Безбедност за Сликарство и Занаетчиски

AUREUO Мини Протегала Платно - 2x2 Инчен/24 Пакет - 2/5 Инчен Профил Плоштадот Платно - Божиќ Одмор во Собата

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

100% ПАМУК ПЛАТНО Изработени од високо-одделение долго-главен памук.Без печете со било алкални хемикалии, се држи на природен тон и влакна флексибилност на памук предиво со висока затегнувачка цврстина.ТРОЈНО се ПОДГОТВУВААТ - Секој платно е тројно се подготвуваат со киселина-слободен италијански за да креирате не-yellowing површината.Совршен за деца, ученици, студенти и професионални уметници.Работи одлично со акрил ПРОФИЛ - 2/5 Инчен; UNPRIMED ТЕЖИНА - 4oz., Се ПОДГОТВУВААТ ТЕЖИНА - 8oz.; ПАКЕТ - 24. Лесен, лесно да се справи со, носат, и да се прикаже.Одлична за домашни проекти, во училница и уметнички активности, и други украсување проекти.Совршена слика платно за уметници, студенти, почетници & деца. 100% Памук Платно . 8 Мл.Се Подготвуваат Тежина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите