.

.

ECSWP WDJZNH Мултифункционален на Квалитетот на Воздухот Аналитичар CO2 Метар PM2.5 PM10 HCHO TOVC Температура Влажност Инфраред NDIR Детектор на Јаглерод Диоксид

ECSWP WDJZNH Мултифункционален на Квалитетот на Воздухот Аналитичар CO2 Метар PM2.5 PM10 HCHO TOVC Температура

мислење на клиентот:

DEN 11800.32
Достапност
Во достапна форма

Квалитетот на воздухот е многу важна за нашето здравје, па ќе треба на квалитетот на воздухот детектор за откривање на квалитетот на воздухот на вашиот живот。.Оваа квалитетот на воздухот детектор може да се открие на CO2, PM2.5, PM10, HCHO, TOVC, температурата и влажноста на воздухот за вас, можете да ги видите податоците што сакате.Овој производ е во мали димензии, лесна за носење, можете да го однесе до каде што сакате да ја користите.Овој детектор е погодна за внатрешна и надворешна квалитетот на воздухот, muti-envornmental мониторинг на квалитетот на воздухот за одликувања, автомобили, и така натаму.Со инфраред CO2 технологија и ласерски расејување PM2.5 сензор technolology и со температурата и влажноста на воздухот се открие функција, па можете да добиете повеќе точни податоци.Материјал : ABS+metal Color : balck Screen : заеднички екран display PM2.5 откривање спектар : 0-999 ug/m3 CO2 откривање спектар : 400-5000 ppm Battery : 1 * литиум батерија, 3000m Ah (вклучени)на квалитетот на воздухот е многу важна за нашето здравје, па ќе треба на квалитетот на воздухот детектор за откривање на квалитетот на воздухот на вашиот живот。Оваа квалитетот на воздухот детектор може да се открие на CO2, PM2.5, PM10, HCHO, TOVC, температурата и влажноста на воздухот за вас, можете да ги видите податоците што сакате.Овој производ е во мали димензии, лесна за носење, можете да го однесе до каде што сакате да ја користите.Овој детектор е погодна за внатрешна и надворешна квалитетот на воздухот, muti-envornmental мониторинг на квалитетот на воздухот за одликувања, автомобили, и така натаму.Со инфраред CO2 технологија и ласерски расејување PM2.5 сензор technolology и со температурата и влажноста на воздухот се открие функција, па можете да добиете повеќе точни податоци.Пакување листа : 1 * Квалитетот на Воздухот Monitor1 * USB Reharging Cable1 * Корисникот Manual Note : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите